Uyuşturucu sattığını kabul etti

banner37

Gazimağusa’da, bir süre önce O.A.H’ye, 6 gram ağırlığında uyuşturucu satan İranlı üniversite öğrencisi S.F.K., ülkeye giriş yaptığı havalimanında tutuklanarak, çıkartıldığı mahkemede ileride yargılanmak üzere 6 bin TL nakdi teminata bağlandı

banner87
Uyuşturucu sattığını kabul etti
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa narkotik polisi, temmuz ayında, O.A.H’ye, 6 gram ağırlığında uyuşturucu satan İranlı üniversite öğrencisi S.F.K.’yi, ülkeye giriş yaptığı Ercan Devlet Havalimanı’nda tespit edip tutukladı.

Genç zanlı, teminat talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Dilşah Karayel huzuruna çıkartıldı.

Dünkü teminat duruşmasında, suçlarını kabul eden genç zanlı, uyuşturucu madde verme ve tasarruf suçlarından, ileride yargılanmak üzere 8 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest kaldı.

Zanlıyı savunan Avukat Ramadan Sanıvar, müvekkilinden alınan itiraf nitelikli ifadenin gönüllü olmadığını ileri sürdü.

Tanık polis ise bu iddiayı reddetti.

Yargıyı serbest bekleyecek

İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hasan Selvili’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Hasan Selvili, zanlının, 8 Temmuz’da düzenlenen bir operasyonda, tasarrufunda 8 kök hintkeneviri bitkisi, 18 gram kurutulmuş hintkeneviri yaprağı ve 3 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan O.A.H.’ya, 6 gram ağırlığında uyuşturucu madde sattığını söyledi.

İşlenen suç sonrası yurt dışına çıkan zanlının, ülkeye giriş yaptığı Ercan Devlet Havalimanı’nda tespit edilip tutuklandığını kaydeden tanık polis, mahkemeden, yazılı dava tebliğini kabul eden İranlı zanlıya uygun bir teminat talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, 8 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlının ayrıca, 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

Yargıç ayrıca, davaları sonuçlanıncaya kadar yurtdışına çıkışını yasaklayan zanlının, haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesini de emretti.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75