'Uyuşturucu sosyal bir illet haline geldi'

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, Kıbrıs’ın güneyinden satın aldığı 35 gram hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle yakalanan Altan Canit’i 8 ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı ve bu tür suçların toplumu tedirgin ettiğini vurguladı

banner87
'Uyuşturucu sosyal bir illet haline geldi'
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, Kıbrıs’ın güneyinden 500 Euro karşılığında satın aldığı 35 gram ağırlığındaki hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle yakalanan Altan Canit’i 8 ay hapse mahkum etti.

Sanık hakkındaki oybirliğiyle alınan kararı, Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı tarafından açıkladı.

Başkan Nüvit Gazi, Güney’den ithal ettikten sonra konu maddeyi evinin yanındaki kuru otlar içerisine gizlerken polisler tarafından suçüstü yakalanan sanığın tasarruf ettiği miktarının küçümsenemeyeceğine vurgu yaptı. Nüvit Gazi Hacı, ülkede son yıllarda oldukça yaygın hale gelen konu suçların, sosyal bir illet haline geldiğini belirterek, konu suçların kamu sağlığını tehdit edip, toplumda huzursuzluk ve tedirginlik yarattığından söz etti ve önlenmesi gerektiğini anlattı.

“Uyuşturucu, yalnızca KKTC’yi değil tüm dünyayı tehdit eder” diyen heyet başkanı, konu suçları işleyen kişilere ceza verilirken, ağırlık verilmesi gereken en önemli ilkenin kamu menfaatinin korunması ilkesi olduğunu sözlerine ekledi ve suç işleyenlere ve işlemeye tevessül edeceklere karşı ibretlik cezalar verilmesi gerektiği üzerinde durdu.

Başkan Nüvit Gazi, sanığa verilebilecek en uygun cezanın hapislik olduğuna kanaat getirdi ve sanığı, oy birliğiyle 8 ay hapse mahkum etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75