Uyuşturucu spor salonlarına da bulaştı!

banner37

Girne’de gerçekleştirilen bir dizi operasyon neticesinde 3 zanlının tasarrufunda toplamda 8 gram kokain ve 10 gram Hintkeneviri ele geçiren polis, uyuşturucunun kaynağına ulaşmaya çalışıyor

Uyuşturucu spor salonlarına da bulaştı!
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Girne’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta sonu ardı ardına yapılan operasyonlar neticesinde, 3 kişinin tasarrufunda toplamda 8 gram kokain ve 10 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirildi.
   Zanlılara yapılan sorgulamada, tasarruflarında ele geçirilen uyuşturucu maddeleri kimden aldıklarına yönelik itirafta bulunmaları sonrası ardı ardına operasyonlar gerçekleştirildi.
   Meseleyle ilgili kapsamlı bir soruşturma yürüten polis, zanlıların tasarrufunda ele geçirilen uyuşturucu maddelerin kaynağına ulaşmaya çalışıyor.
   Zanlılar Timur Sonya, Neal Sallakoğlu ve Ercan Denizhan tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.
   Aleyhlerinde yürütülen soruşturmanın devam etmesi nedeniyle zanlılar aleyhinde 2’şer günlük ek tutukluluk emri alındı.

 

İtiraflar sonrası tutuklamalar geldi

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis çavuşu Barış Duman’ı tanık olarak dinletti.
   Zanlılar Timur Sonya, Neal Sallakoğlu ve Ercan Denizhan’ın Girne’de meydana gelen “Kokain ve Hintkeneviri Türü Kanunsuz Uyuşturucu Alma, Verme ve Tasarrufu” suçlarından methaldar olduklarını dile getiren polis çavuşu Barış Duman, 19 Ekim’de zanlı Timur Sonya’nın ikametgâhına düzenlenen operasyonda 1 gram ağırlığında Hintkeneviri türü ve 1 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini açıkladı.

banner134
Polis çavuşu Barış Duman, gözaltına alınması sonrası gönüllü ifade veren zanlının söz konusu uyuşturucu maddeleri zanlı Neal Sallakoğlu’ndan aldığına yönelik itirafta bulunduğunu dile getirdi.

 

Spor salonunda uyuşturucu ticareti

Zanlı Neal Sallakoğlu’nun işletmeciliğini yaptığı spor salonuna gerçekleştiren operasyonda 7 gram ağırlığında kokain ve 9 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini belirten Barış Duman, gözaltına alınması sonrası gönüllü ifade veren zanlının tasarrufunda ele geçirilen uyuşturucu maddeleri 14 gram kokain ve 14 gram Hintkeneviri olarak Mağusa’da zanlı Ercan Denizhan’dan aldığına yönelik itirafta bulunduğunu ifade etti.

Zanlı Ercan Denizhan’ın Mağusa’da tespit edilerek tutuklandığını kaydeden polis çavuşu Barış Duman, gönüllü ifade vermeyen zanlının aleyhindeki suçlamaları reddettiğini belirtti.
   Meseleyle ilgili başlatılan çok kapsamlı soruşturmanın halen devam ettiğini, zanlıların telefon dökümleri, yazışmaları ve kamera görüntülerinin halen incelendiğini dile getiren Duman, serbest kalmaları halinde soruşturmaya etki etme olasılığı yüksek olan zanlıların tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlıların 2 gün süreyle daha tutuklu kalmalarına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 08:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75