Uyuşturucu taciri Ercan'da yakalandı

banner37

Girne’de, narkotik ekipleri tarafından piyasaya sürülmeden ele geçirilen 496 adet uyuşturucu hapla ilgi başlatılan soruşturma derinleşti

Uyuşturucu taciri Ercan'da yakalandı
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

Girne’de, narkotik ekipleri tarafından piyasaya sürülmeden ele geçirilen 496 adet uyuşturucu hapla ilgi başlatılan soruşturma derinleşti.

Ele geçirilen 2 adet uyuşturucu hapın izini sürerek bir otelin çatı katında zulalanmış yaklaşık 500 adet uyuşturucu hap ele geçiren narkotik ekipleri, meseleyle ilgili ilk etapta tutuklanan Hüseyin Yapıcı ve Mustafa Keser’in itirafı üzerine, söz konusu uyuşturucu hapları ülkeye sokan Ramazan Şenlendirici’yi de Ercan Havalimanı’nda tespit ederek tutukladı.

Girne’de dün mahkemeye çıkarılan 3 zanlı aleyhine ek tutukluluk emri alındı.

Ülkeden kaçmaya çalışırken yakalandı

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis çavuşu Mehmet Bayram, tanık olarak dinlendi.

banner134
Zanlılar Hüseyin Yapıcı, Mustafa Keser ve Ramazan Şenlendirici’nin “Extacy Türü Kanunsuz Uyuşturucu Madde İçeren Hap İthal ve Tasarrufu” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis çavuşu Mehmet Bayram, zanlı Hüseyin Yapıcı’nın, şüpheli görülmesi üzerine yapılan aramada, tasarrufunda 2 adet uyuşturucu hapla yakalandığını, aynı akşam zanlı Mustafa Keser’in ise çalıştığı otele baskın yapıldığını anımsattı.

Yapılan sorgulamada, zanlı Hüseyin Yapıcı’nın, söz konusu uyuşturucu hapları zanlı Mustafa Keser’den 3 adet olarak aldığını ve birini içtiği yönünde ifade verdiğini kaydeden Bayram, Keser’in ise verdiği ifadede, konu uyuşturucu maddeleri zanlı Hüseyin Yapıcı ve Ramazan Şenlendirici ile birlikte, 15 Şubat tarihinde, Girne Turizm Limanı’ndan 500 adet olarak ülkeye soktuklarına yönelik itirafta bulunduğunu açıkladı.

Polis çavuşu Mehmet Bayram, zanlıların itirafları ve incelenen kamera görüntüleri üzerine tespit edilen zanlı Ramazan Şenlendirici’nin, önceki gün, ülkeden kaçmaya çalıştığı sırada Ercan Havalimanı’nda yakalandığını kaydetti.

Zanlıların verdikleri gönüllü ifadede, Ramazan Şenlendirici aracılığı ile ülkeye getirttikleri uyuşturucu hapları satmayı düşündükleri yönünde itirafta bulunduklarını söyleyen Mehmet Bayram, zanlı Ramazan Şenlendirici’yle birlikte henüz tespit edilemeyen bir kişinin uyuşturucu hapları ülkeye birlikte soktuklarını açıkladı.

Soruşturma derinleşti

Başlatılan soruşturmanın geniş çaplı şekilde devam ettiğini belirten Mehmet Bayram, Şenlendirici aleyhindeki soruşturmanın yeni başladığına dikkat çekerek, soruşturmanın selameti açısından zanlıların tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesutoğlu, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, zanlı Ramazan Şenlendirici’nin 3 gün, zanlılar Mustafa Keser ve Hüseyin Yapıcı’nın da 8 gün daha tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75