Uyuşturucu taciri yakayı ele verdi

banner37

Tasarrufunda 52 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirilen zanlı Ali Ayhan, Türkiye’den 100 gram olarak ithal ettiği uyuşturucunun büyük kısmını tespit edilemeyen şahıslara sattığına yönelik itirafta bulundu

Uyuşturucu taciri yakayı ele verdi

Ahmet VAMIK

Lefkoşa’da, narkotik ekipleri tarafından önceki gün bir ikametgaha gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, zanlı Ali Ayhan’ın tasarrufunda 52 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirildi.

Suçüstü tutuklanması sonrası gönüllü ifade veren zanlı Ali Ayhan, tasarrufunda ele geçirilen uyuşturucu maddeleri satmak amacıyla Türkiye’den 100 gram olarak ülkemize ithal ettiğine ve büyük bir kısmını da tespit edilemeyen şahıslara sattığına yönelik itirafta bulundu.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı aleyhinde soruşturma maksatlı 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Satmak için ithal etti

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Hale Dağlı’nın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Meryem Beşoğlu Özduran, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ozan Özder’i tanık olarak dinletti.

Zanlı Ali Ayhan’ın 4 Ocak’ta Lefkoşa’da meydana gelen “Hintkeneviri Türü Kanunsuz Uyuşturucu Madde İthal, Verme ve Tasarruf” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Ozan Özder, zanlının ikametgahında yapılan aramada 52 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini ifade etti.

Özder, tutuklanması sonrası gönüllü ifade veren zanlının, tasarrufunda ele geçirilen uyuşturucu maddeleri, 28 Aralık 2018 tarihinde Ercan Havalimanı’ndan 100 gram olarak ülkemize ithal ettiğine ve bir kısmınıysa halen aranmakta olan şahıslara sattığına yönelik itirafta bulunduğunu mahkemeye aktardı.

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın henüz yeni başladığını, aranmakta olan şahıslar ve kayıp emareler olduğunu belirten polis memuru Ozan Özder, serbest kalması halinde soruşturmaya etki etme olasılığı bulunan zanlının tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Hale Dağlı, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER