“Uyuşturucu tacirine” ceza indirimi yapılmadı

banner37

Ağır Ceza Mahkemesi’nin, 809 adet extacy hap ve 20 gram Hintkeneviri tasarrufu suçundan 8 yıl hapse mahkum ettiği Collins Tochukwu Edeh’in ceza indirimi istemi Yargıtay Mahkemesi tarafından reddedildi

“Uyuşturucu tacirine”  ceza indirimi yapılmadı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Mağusa’da geçtiğimiz yıl Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda “809 adet extacy” türü uyuşturucu hap ve 20 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu maddelerle suçüstü yakalanıp, Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 8 yıl hapse mahkum edilen Collins Tochukwu Edeh’in ceza indirimi istemi reddedildi.

banner134
Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kanunsuz uyuşturucu madde alma” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla ilgili olarak yargılanan ve ülkemizde kaçak olarak ikamet eden Collins Tochukwu Edeh, tüm olgu ve emareler ışığında suçlu bulunmuştu.

Collins Tochukwu Edeh, aldığı 8 yıl hapis cezasının “fahiş” olduğu gerekçesiyle Yargıtay Ceza Mahkemesi’ne ceza indirimi başvurusunda bulunmuştu. 

Yargıtay Ceza olarak oturum yapan Bertan Özerdağ’ın başkanlığında, üye Beril Çağdal ve Peri Hakkı’dan oluşan Yüksek Mahkeme heyetinin huzurundaki davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Serhan Bundak ve avukatı hazır bulundu.

Kararı okuyan Beril Çağdal, uyuşturucu suçlarının ciddiyet, vahamet ve yaygınlığına işaret etti. Çağdal, sanığın yakalanmaması halinde, tasarrufundaki uyuşturucularla birçok kişiyi zehirleyecek olmasına dikkat çekti.

 Çağdal, alt mahkemenin tüm cezalandırma ilke ve prensiplerini dikkate alarak, söz konusu cezayı verdiğine vurgu yapıp, sanığın istinaf başvurusunu reddettiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75