Uyuşturucu tacirleri birbirlerini dolandırdı

banner37

Uyuşturucu zanlısı olarak tutuklanan Suat Kalay, polise verdiği gönüllü ifadesinde uyuşturucu madde ticareti yaptığı Murat Aykol tarafından dolandırıldığını iddia etti. Zanlı Murat Aykol ile 10 bin sterlin karşılığında 10 bin adet uyuşturucu hap almak üzere anlaştığını söyleyen Kalay, Aykol’un 4 ay sonra kendisine 4500 adet bütün 80 adet kırık hap teslim ettiğini öne sürdü.

Uyuşturucu tacirleri birbirlerini dolandırdı
banner8

Ahmet VAMIK

Girne’de cuma akşamı düzenlenen operasyonda yakalanan uyuşturucu zanlısı Suat Kalay, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Kalay’ın gönüllü ifadesinde ismini verdiği Murat Aykol ile Ertuğrul Bay’da tutuklandı. Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan 3 zanlı hakkında üçer günlük tutukluluk emri alındı.
Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Emine Taşkın, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Memuru Ahmet Bayram’ı tanık olarak dinletti.
Cuma akşamı düzenlenen operasyonda tutuklanan zanlı Suat Kalay’ın tutukluluk süresinde verdiği gönüllü ifadesinde, Girne İskenderun Caddesi üzerinde sakladığı 2 adet uyuşturucu hapın yerini daha itiraf ettiği ve polis ekipleri tarafından 2 adet uyuşturucu hapın tespit edilerek emare alındığı belirtildi.

Uyuşturucu tacirleri birbirini dolandırdı

Polise gönüllü ifade veren zanlı Suat Kalay’ın, 2017 Ocak ayında zanlı Murat Aykol ile 10 bin sterlin karşılığında 10 bin adet uyuşturucu hap almak üzere anlaşmaya yaptığını, fakat hapların mayıs ayında eline 4500 adet bütün ve 80 adet kırık olarak ulaştığını iddia ettiği ve zanlı Murat Aykol tarafından kandırıldığını söylediği bildirildi.
Tasarrufunda bulunan haplardan 560 tanesini satması için zanlı Ertuğrul Bay’a verdiği yönünde ifade veren zanlı Suat Kalay’ın gönüllü ifadesi üzerine tutuklanan Murat Aykol ile Ertuğrul Bay’da tutuklanarak dün mahkemeye çıkarıldı.

banner134
3 gün tutuklu kalacaklar

Zanlı Suat Kalay’ın evinde tespit edilen silah ve boş kovanın balistik incelemeye gönderildiğini ve soruşturma derinleştikçe farklı kişilerinde tespit edildiğini belirten Polis Memuru Ahmet Bayram, mesele ile ilgili aranan bir kişi daha olduğunu kaydederek, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmalarını talep etti. Yargıç Mesut Mesutoğlu tahkikatın selameti açısından zanlıların 3 gün süreyle polis nezarethanesinde tutuklu kalmalarını emretti.

Olay nasıl olmuştu

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından Girne’de geçtiğimiz cuma akşamı düzenlenen operasyonda binlerce uyuşturucu hap ele geçirilmişti. Narkotik polisi, Kalay’ın Girne’de bulunan İngiliz Mezarlığı’nı zula olarak kullandığını tespit etmişlerdi.
Girne’de bir inşaatta tespit edilerek tutuklanan Kalay’ın söz konusu inşaata sakladığı 98 adet uyuşturucu hapı ele geçiren narkotik polisi, Kalay’ın gönüllü ifadesinde uyuşturucu sakladığı farklı yerleri de öğrenmişti.
Kalay’ın Girne’de bulunan İngiliz Mezarlığı’ndaki mezarların içerisine sakladığı 22 adet naylon poşet içerisinde toplam 2 bin 218 adet tam, 10 adet kırık uyuşturucu hapı da bulan narkotik polisi, Kalay’ın evinde yapılan aramada ise bir adet Glock marka tabanca ve şarjör içerisinde toplam 14 adet 9 mm canlı mermi ile bir adet boş 9 mm çapında kovan ve bir adet uyuşturucu hap bulmuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 08:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75