Uyuşturucu test sonucu bekleniyor

banner37

Lefkoşa’da zincirleme trafik kazasına yol açarak biri ağır iki kişinin yaralanmasına neden olan Mohamed Khalufa Hammad Akola, dün teminatla serbest bırakıldı

Uyuşturucu test sonucu bekleniyor
banner90
banner99

KAMİLLA JUHANSOVA HAYATİ TEHLİKEYİ ATLATTI… Zanlının kaza anında uyuşturucu etkisinde olabileceğinden şüphelenilerek alınan kan ve idrar örneklerinin test sonuçlarının halen gelmediğini belirten polis, zanlının kullandığı ZMD 928 plakalı araçta yolcu olarak bulunan ve beyin kanaması geçiren Kamilla Juhansova’nın yoğun bakımda tedavisinin devam ettiğini ancak hayati tehlikeyi atlattığını mahkemeye kaydetti.  

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da 9 Mayıs cumartesi günü Atatürk Caddesi’nde direksiyon hakimiyetini kaybettiği kiralık araçla zincirleme trafik kazasına yol açan ve beraberindeki iki arkadaşının yaralanmasına neden olan Mohamed Khalufa Hammad Akola, dün mahkemeye çıkarılarak teminatla serbest bırakıldı.

   Polis, zanlının kullandığı ZMD 928 plakalı araçta yolcu olarak bulunan ve beyin kanaması geçiren Kamilla Juhansova’nın yoğun bakımda tedavisinin devam ettiğini ancak hayati tehlikeyi atlattığını açıkladı. 

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Rıfat Üzümcüler, olguları aktardı.

   Üzümcüler, 9 Mayıs 2020 tarihinde, saat 16.00 raddelerinde zanlı Mohamed Khalufa Hammad Akola’nın, yönetimindeki ZMD 928 plakalı salon araç ile soldan ikinci şerit içerisinden doğu istikametine doğru seyrettiğini belirterek, bu sırada Capital Bank önlerine geldiğinde dikkatsizlik sonucu aracın direksiyon hakimiyetini kaybederek soldan birinci şerit içerisinde Lefkoşa’da sakin Gaye Zaheer tarafından park edilmiş NF 485 plakalı aracın arka kısmına çarptığını kaydetti.

   Üzümcüler, çarpma neticesinde NF 485 plakalı aracın öne doğru savrularak, Lefkoşa’da sakin Mehmet Hamur tarafından aynı yere park edilen RC 941 plakalı aracın arka kısmına çarptığını ifade etti.

   Üzümcüler, meydana gelen kazada ZMD 928 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Lefkoşa’da sakin Kamilla Juhansova ve Emafe Mugama’nın yaralanarak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığına işaret ederek, Emafe Mugama’nın acil serviste ilk yardım tedavisinin ardından müşahede altına alındığını, Kamilla Juhanova’nın ise beyin kanaması geçirmesi nedeniyle yoğun bakıma alındığını söyledi.

   Kaza sonucu NF 485 plakalı araçta 30 bin TL, ZMD 928 plakalı araçta 15 bin TL, RC 941 plakalı araçta ise 5 bin TL tutarında tahmini hasarın meydana geldiğini bildiren Üzümcüler, kazaya yol açan araçta yapılan incelemelerde ise zanlı Mohammed Khalifa Hammad Akola’nın, sürüş ehliyetinin ve kullandığı aracın sigortasının bulunmadığının tespit edilmesi üzerine suçüstü gereği tutuklandığını vurguladı.

   Üzümcüler, zanlının kaza anında uyuşturucu etkisinde olabileceğinden şüphelenilerek uyuşturucu testi için 20 CC kan ve idrar örneğinin alındığını belirterek, test sonuçlarının halen beklendiğini belirtti.

   Tahkikatın tamamlandığını söyleyen Üzümcüler, üniversite öğrencisi olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 50 bin TL şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75