banner6

Uyuşturucu ticareti suçundan yargılanacaklar

banner37

Adana'dan 160 hap ithal edip, satmakla suçlanan Elçhin Nazarov, Deniz Vesan Sabit, Müslüm Toprak ve Mehmet Emin Özhan teminatla serbest bırakıldı

Uyuşturucu ticareti suçundan yargılanacaklar
banner150 banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL

Narkotik ekibinin, Haspolat'ta düzenlediği operasyonda Adana’dan 160 adet uyuşturucu hap ithal edip, satmakla suçlanan, yaşları 21 ile 24 arasında değişen dört genç, teminatla serbest bırakıldı.

Dört genç, ileride uyuşturucu ticareti suçundan yargılanacak.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (hap) ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla gözaltına alınan zanlılar Elçhin Nazarov, Deniz Vesan Sabit, Müslüm Toprak ve Mehmet Emin Özhan, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar'ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü'nde görev yapan polis çavuşu Erkan Karam'ı tanık olarak dinletti.

Nazarov’un evinde, 13 uyuşturucu hap bulundu

Mahkemede yeminli şahadet veren Erkan Karam, 20 Mart'ta 15.30-16.00 saatleri arasında, Haspolat’ta Elçhin Nazarov'un (E-22) ikametgâhında mahkeme emriyle yapılan aramada, uyuşturucu madde içerdiğine inanılan toplam 13 adet hap bulunduğunu anımsattı.

Karam, zanlı Nazarov'un ifade verip, hapları zanlı Denis Vensan Sabit'ten aldığı itiraf ettiğini anlattı.

Hapları Mehmet Emin Özhan’dan aldılar

Polis çavuşu Erkan Karam, zanlı Deniz Vensan Sabit'in konu hapları mart ayında zanlılar Müslüm Toprak ile Mehmet Emin Özhan'dan 150 adet olarak aldığını itiraf ettiğini kaydetti.

Karam, zanlı Müslüm Toprak ile Mehmet Emin Özhan'ın ifadelerinde hapları zanlı Deniz Vensan Sabit'in istemiyle, Türkiye'den getirttiklerini itirafta bulduklarını belirtti.

Polis çavuşu Karam, hapları Mehmet Emin Özhan'ın 6 Mart'ta Ercan Havaalanı'ndan 160 adet olarak ithal edip, satmasında yardımcı olacak olan zanlı Deniz Vensan Sabit'e verdiği yönünde ifade verdiğini aktardı.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Karam, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlıların yurtdışı çıkışlarını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 5’er bin TL’lik nakdi teminat yatırmaları ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları karşılığında tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2017, 09:43
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110