banner6

Uyuşturucu ticaretinde kurşunlar konuştu

banner37

Çatalköy’de, Diana Plajı’na giden toprak yolda, Kudret Evli’nin kurşunlanması olayıyla ilgili tutuklanan Hasan Abacha teminatla serbest kaldı, Chimize Godwin Anowai ise ülkeden sınır dışı edildi. Polis, kurşunlama olayının altında yatan nedeni buldu

Uyuşturucu ticaretinde kurşunlar konuştu
banner150

banner150 banner150

Elmas TOKAY

Çatalköy’de, Diana Plajı’na giden toprak yolda, Kudret Evli’nin sağ ayak bileği ile sağ ayak baldırından vurulması olayıyla ilgili polis soruşturması sürüyor. Meseleyle ilgili poliste tutuklu bulunan Suriye uyruklu Hasan Abacha, tahkikatın bundan sonraki aşamasına etki edemeyeceği gerekçesiyle, ilerde yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı. Diğer tutuklu Nijerya uyruklu Chimize Godwin Anowai ise hakkında, daha önceden ihraç kararı olduğu için, önceki gün ülkeden sınır dışı edildi.

Girne polisi, zanlı Hasan Abacha ve Chimize Godwin Anowai hakkında daha önce 8 gün tutukluluk emri almıştı. Sınırdışı edilen Anowai’nin ardından diğer zanlı Abacha, 8 günün dolması üzerine dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Çavuşu Levent Özalp’ı tanık olarak dinletti.

Özalp, zanlı Hasan Albacha’nın “Silah ile yaralama”, “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” ve “Meskun mahalde ateş açma” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

9 cep telefonu 1 laptop incelendi

Soruşturma kapsamında bugüne kadar 9 adet cep telefonu ve bir adet laptopun incelendiğini kaydeden Özalp, müşteki Kudret Evli ve zanlı Hasan Abacha’nın, bir uyuşturucu alışverişiyle ilgili görüşmeleri olduğunun tespit edildiğini söyledi. Özalp, Gazimağusa bölgesinde 2, Girne bölgesinde de 3 kamera kaydının incelendiğini ve Güney Kıbrıs’ta yaşayan bir kişinin de bu olaya karıştığı yönünde tespitler olduğunu kaydetti.

Zanlı, tahkikatı etkileyemez

Zanlının bu aşamada tahkikatı etkileyecek bir durumda olmadığına değinen Özalp, davalarında hazır olabileceği uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, sunulan şahadeti ve meselenin ciddiyetini dikkate alarak, zanlının, yurtdışına çıkışının yasaklanıp en yakın polis karakoluna haftada üç kez ispat-ı vücut yapmasına karar verdi.

Mesutoğlu ayrıca zanlının 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber birer kişinin zanlı lehine 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve zanlının 100 bin TL’lik şahsi kefalet imzalaması karşılığında serbest kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104