Uyuşturucu ticaretine 2 yıl hapislik!

banner37

Güneyden kuzeye uyuşturucu ithal edip satan Omar Jafar Sadeq’in üniversite hayalleri suya düştü. Sadeq’in iki yılı, demir parmaklıklar arkasında geçecek

Uyuşturucu ticaretine 2 yıl hapislik!
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemize, üniversite eğitimi almak için gelen ve güneyden kuzeye uyuşturucu 88 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ithal edip satan Omar Jafar Sadeq, iki yıl hapis cezası aldı.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin hazır bulundu.

banner134
Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

Hüdaverdi, uyuşturucu suçlarının kamu sağlığı ve toplum huzurunu bozduğuna vurgu yaptı.

Sanığın tespit edilemeyen miktarda Hintkeneviri tasarruf ettiğini, 920 miligram Hintkenevirini bir şahsa 200 TL karşılığında satması ve 87 gram 530 miligram ağırlığında Hintkenevirini güneyden kuzeye ithal etmesini, aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, sanığın uyuşturucu ithal edip, kâr elde etmeyi amaçlamasını, uyuşturucu ithal ederek ülkemizde yaşayan insanların uyuşturucu temin etmemesi için başlatılan mücadeleyi sekteye uğratmasını ve uyuşturucunun külliyetli sayılabilecek miktarda oluşunu, aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

Yüksek Mahkeme’nin, yaygın ve vahim suçlarda, ciddi cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yaptığını dile getiren Hüdaverdi, sanığa, oybirliği ile iki yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75