banner6

Uyuşturucu ve tutuklu miktarı arttı

banner37

İskele’de bulunan, 1 buçuk kiloluk uyuşturucu maddelerle ilgili aranan Burak Sevim’in saklandığı eve yapılan baskında, başka uyuşturucu olduğuna inanılan maddelere de rastlandı

Uyuşturucu ve tutuklu miktarı arttı
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

İskele’de 29 Kasım tarihinde bir apartman dairesinde ele geçirilen yaklaşık 1 buçuk kilo ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerle ilgili olarak aranan sabıkalı uyuşturucu müptelası Burak Sevim, Gazimağusa’da tutuklandı.

Burak Sevim’in saklandığı evde yapılan aramada bir miktar daha uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve hassas terazi ele geçirilirken, arama sırasında söz konusu eve gelen Nijerya uyruklu Sdney İfeany İhesie’nin de tasarrufunda uyuşturucu madde tespit edildi.

Gazimağusa’da dün nöbetçi mahkeme huzuruna çıkarılan her iki zanlı aleyhine de 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi nöbetçi Yargıcı Hasan Dağlı huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı, Narkotik ve Kaçaklığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hüseyin Osum’u tanık olarak dinletti.

Tanık polis Hüseyin Osum, huzurda bulunan zanlıların uyuşturucu madde tasarrufu suçlarına metalder olduklarını söyledi.

Polis memuru,  29 Aralık 2016 tarihlerinde İskele’de meydana gelen yaklaşık 1 buçuk kilo uyuşturucu maddelerle ilgili olarak zanlı 1 Burak Sevim’in aranmakta olduğunu kaydetti. Hüseyin Osum, aynı meseleden dolayı 3 kişinin daha tutuklu olduğunu hatırlattı.

Arama sırasında eve geldi!

2 Aralık 2016 tarihinde alınan bir bilgi üzerine Burak Sevim’in Döveç Trio apartmanı daire 7 adresinde olduğu bilgisi aldıklarını belirten Osum, konu adreste Burak Sevim’in tespit edildiğini bildirdi.

Tahkikat memuru, evde yapılan aramada masa üzerinde 2 kağıt parçasına sarılı yaklaşık 1 buçuk gram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu ifade etti.

Tanık polis, arama sırasında eve gelen zanlı 2 Sdney İfeany İhesie gelmesi üzerine üzerinde yapılan aramada sağ cebinde 6 gram sentteik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve sol cebinde de yaklaşık yarım gram Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu söyledi.

Zanlı 2 Sdney İfeany’nin yatak odasında yarım gram hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde,

televizyon ünitesinde 8 adet uyuşturucu olduğuna inanılan hap, sentetik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulunarak emare alındığını kaydeden polis memuru, mesele ile ilgili soruşturmalarının yeni başladığını belirtti.

Tahkikat memuru Osum, söz konusu maddelerin analize gönderileceğini ifade ederken, zanlı 1 Burak Sevim gönüllü ifade verdiğini ve suçunu kabul ettiğini dile getirdi.

Burak Sevim’in gönüllü ifadesinde Döveç apartmanında bulunan tüm uyuşturucuların kendisine ait olduğunu ve İskele’de bulunan 1 buçuk kiloluk uyuşturucu maddelerle ilgili bazı beyanları olduğunu anlatan tanık polis, mesele ile ilgili yeni tanık ve zanlıların olabileceğini işaret etti.

Polis memuru, mahkemeden tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Savcı Ahmet Özlemler’in sorusu üzerine tahkikat memuru Hüseyin Osum zanlı 1 Burak Sevim’in doktor kontrolünden geçirildiğini söyledi.

Zanlı 1 Burak Sevim’e mahkemede söz verilmesi üzerine 3 günlük tutukluluk talebine itiraz etmediğini ancak eve polis tarafından baskın düzenlendiği sırada polis tarafından başına darbe aldığını iddia etti. Sevim, ilk doktor kontrolüne de sinirli olması nedeniyle girmediğini söyledi.

Zanlı 2 Sdney İfeany İhesie’nin avukatı Ramadan Sanıvar’da tutukluluk talebine itirazda bulunmadı.

Yargıç Hasan Dağlı zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını emrederken, zanlı 1 Burak Sevim’in yeniden doktor kontrolünden geçirilmesi direktifi verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2016, 11:10
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104