Uyuşturucu zanlıları cezaevinde

banner37

Girne’de düzenlenen operasyonda çeşitli tür ve miktarlarda uyuşturucuyla yakalanan Mustafa Göksu, Erdal Yıldız ve Hasan Düzce teminata bağlandı

Uyuşturucu zanlıları cezaevinde

Girne’de düzenlenen operasyonda ele geçirilen çeşitli tür ve miktarlardaki uyuşturucularla ilgili tutuklanan Mustafa Göksu, Erdal Yıldız ve Hasan Düzce dün teminata bağlanarak, yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru yeminli şahadet vererek olguları aktardı ve operasyonun 28 Ağustos 2019 tarihinde saat 03.00 sıralarında gerçekleştirildiğini hatırlattı.

Aldıkları bilgide Girne’de bir apartmanın altında uyuşturucu olabileceğini öğrendiklerini ve söz konusu yerde yapılan aramada uyuşturucu hap ile hintkeneviri ve araba anahtarı bulduklarını söyleyen polis memuru, bekleyişe geçtiklerini, saat 03.00 sıralarında apartmanın yanına uyuşturucu maddeleri almaya gelen Hasan Düzce’nin suçüstü yakalandığını ifade etti.

Zanlının tasarrufunda 12 adet extasy hap, 0.10 mg ağırlığında metamfetamin, 17 ayrı paket içerisinde toplam 20 gram hintkeneviri bulduklarını söyleyen polis, olay yerinde bulunan anahtarla açılan arabanın zanlıya ait olduğunu, araçta yapılan aramada 9 ayrı pakette 61 adet cinsel gücü artırıcı jel ile 2 buçuk gram kokain bulunduğunu kaydetti.

Sorgulanan zanlı Düzce’nin kokainin Mustafa Göksu’ya ait olduğunu söylediğini, yapılan araştırmada kokainin Göksu tarafından araca koyulduğunun tespit edildiğini kaydeden polis, zanlının aynı gün Girne’de tespit edildiğini belirtti.

Zanlı Düzce’nin uyuşturucu hapları bin TL karşılığında 20 adet olarak, 0.10 mg ağırlığında metamfetamini de 24 Ağustos tarihinde Ekrem Sevinç’ten aldığını itiraf ettiğini kaydeden polis memuru, Düzce’nin, zanlı Göksu’nun yönlendirmesi ile Onur Taş’a bir gram kokain,  Erdal Yıldız’a 600 TL karşılığında 6 adet uyuşturucu hap ve 200 TL karşılığında bir gram hintkeneviri, Yasin Uçan’a bir gram kokain ve Pari Mulajonova’ya da tespit edilemeyen miktarda kokain sattığını açıkladı.

Polis, Yasin Uçan’ın da Girne’de tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

Soruşturma kapsamında Ekrem Sevinç’in Lefkoşa’daki evinde arama yapıldığını ifade eden polis yapılan aramada elbise dolabı içerisinde bir miktar metamfetamin, 3 gram hintkeneviri,  uyuşturucu sarmaya yarayan foil kağıdı, takı sandığı içerisinde yine bir miktar metamfetamin, ayrı bir paket içerisinde sarılı 25 gram metamfetamin ve hassas terazi bulunarak emare alındığını ifade etti.

Polis, yapılan soruşturmada zanlı Sevinç’in 13 Ağustos tarihinde ülkeye 30 gram metamfetamin ve 85 adet extacy hap ithal ettiğinin belirlendiğini söyledi.

Zanlı Erdal Yıldız’ın da tutuklandığını kaydeden polis, evinde yapılan aramada üzerinde kokain kalıntısı olan bir adet pet şişe bulduklarını belirtti.

Zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, Yasin Uçan, Anastasia Turach, Pari Mulajonova, Onur Taş, Müesser Betül Solmaz ve Doğancan Kütükçü’nün geçtiğimiz pazartesi teminata bağlandığını, Ekrem Sevinç’in ise Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldığını kaydeden polis, diğer üç zanlının da teminata bağlanmasını talep etti.

Zanlıların uyuşturucu alma, verme, ithal suçlarından methaldar olduğunu kaydeden polis, tutuklu yargı talep etti.

Mahkeme üç zanlıyı 2 ay süreyle cezaevine gönderdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108