Uyuşturucu zanlıları teminatla serbest bırakıldı

banner37

Gazimağusa’da ele geçirilen 46 gram sentetik cannabinoid ile ilgili tutuklanan Erdoğan Karakaya ve Emine Akçam’ın aleyhindeki soruşturma tamamlandı

banner87
Uyuşturucu zanlıları teminatla serbest bırakıldı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibinin Mağusa’da bir ihbar üzerine gerçekleştirdiği operasyonda 46 gram 930 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyle yakalanan zanlılar Erdoğan Karakaya ve Emine Akçam, dün teminat duruşmasına çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Kezban İnce, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Gökhan Yıldırım’ı dinletti.

Mahkemede şahadet veren Yıldırım, 12 Mart 2020 tarihinde alınan bir bilgide zanlı Erdoğan Karakaya ile Emine Akçam’ın birlikte kaldığı evin alt kısmında bulunan inşaat tahtaların altında yemiş kutusu ve idrar numune kabı içinde toplam 46 gram 930 miligram ağırlığında sentetik cannabionoid türü uyuşturucu madde ile 1 adet çay kaşığı bulunduğunu anımsattı.

Polis memuru Gökhan Yıldırım, zanlıların evinde yapılan aramada ise içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olan 6 adet çay kaşığı bulunarak emare alındığını söyledi.

Yıldırım, zanlı Emine Akçam’ın askıda davası, zanlı Erdoğan Karakaya’nın ise 10 adet benzeri sabıkası olduğuna vurgu yaptı.

Yıldırım, ülkemizin salgın tehlikesi içindeki şartları dikkate alınarak, zanlıların davasında görüşülünceye değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlıların ilerde davaları görüşülünceye değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, bin 500’er TL nakdi teminat yatırmaları, 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamaları ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108