Uyuşturucu zanlısı tutuksuz yargılanacak

banner37

Lefkoşa’da tasarrufunda yaklaşık 2 gram Hintkeneviri bulunan zanlı Ö.Y., ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

Uyuşturucu zanlısı  tutuksuz yargılanacak
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’nın Hamitköy bölgesinde 23 Şubat tarihinde şüpheli hareketler sergilemesi üzerine bir polis ekibi tarafından üzerinde yapılan aramada yaklaşık 2 gram ağırlığında Hintkeneviri ve parlak kağıt parçasına sarılı

yaklaşık 100 miligram ağırlığında sarılı tütünle karışık uyuşturucu tespit edilen zanlı Ö.Y., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polis, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde söz konusu maddeleri Haspolat’ta aranmakta olan bir şahıstan 3 gram olarak aldığını itiraf ettiğini ve soruşturmanın zanlının etki edebileceği kısmının tamamlandığını belirtirken; mahkeme, zanlının davaları görüşülünceye dek tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru

Cemal Ramiz, olguları aktardı.

Ramiz, Hamitköy’de 23 Şubat 2021 tarihinde, saat 18.15 raddelerinde şüpheli vaziyette tespit edilen zanlının üzerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından arama yapıldığını belirterek, yapılan aramada zanlının tasarrufunda yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile parlak kâğıt parçasına sarılı yaklaşık 100 miligram ağırlığında sarılı tütün ile karışık uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunup emare alındığını kaydetti.

Suçüstü gereği tutuklanan zanlının gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini dile getiren Ramiz, zanlının, tasarrufunda bulunan maddeyi Haspolat’ta aranmakta olan bir şahıstan 3 gram olarak aldığı itirafında bulunduğunu ifade etti.

Ramiz, zanlının soruşturmaya etki edebileceği kısmın tamamlandığına işaret ederek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer zanlının tüm seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkmaktan men edilmesi, 2 haftada bir en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunması, 3 bin TL tutarında nakdi teminat yatırması ve 2 kefilin 50’şer bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75