banner6

Uyuşturucu zanlısı, yargıyı cezaevinde bekleyecek

banner37

Gazimağusa Limanı’na gelen yük gemisindeki bir Tır’da uyuşturucu madde ele geçirilmesiyle ilgili tutuklanan H.K. , ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi

Uyuşturucu zanlısı, yargıyı cezaevinde bekleyecek
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Limanı’na gelen yük gemisindeki bir Tır’da kanunsuz uyuşturucu madde bulunmasıyla ilgili tutuklanan H.K. (E-32) aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarruf suçundan tutuklanan H.K., işlediği suçtan ileride yargılanmak üzere, ülkedeki statüsü dikkate alınarak, her ne şart altında olursa olsun 1 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

  Mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı NKÖM’de görevli Erkan Çelik’i yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Erkan Çelik, 19 Aralık’ta, saat 09.00 sıralarında, Gazimağusa Limanı’nda, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü (NKÖM) ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, bir yük gemisi ile limana gelen zanlının kullanımında bulunan JG 442 plakalı tır araçta, 2 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu madde ve MDMA türü uyuşturucu içeren 2 adet hap bularak emare zapt ettiklerini belirtti.

Tanık polis, TC vatandaşı olan zanlı aleyhindeki soruşturmasını tamamladığını kaydetti ve mahkemeden, ülkeyle hiçbir bağı olmayan zanlıyı, davası görüşüleceği tarihte mahkemede hazır olması için cezaevine göndermesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlıyı bir ayı geçmemek kaydıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110