banner6

Uyuşturucudan 11 ayrı sabıkası var

banner37

Narkotik polisinin, 18 yaşından küçük bir çocuğa uyuşturucu sattığını belirlediği Süleyman Bulut cezaevine gönderildi

Uyuşturucudan 11 ayrı sabıkası var
banner150

banner150

banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından 18 yaşından küçük bir çocuğa uyuşturucu sattığını belirlediği Süleyman Bulut cezaevine gönderildi.

18 yaşından küçük G. P. isimli çocuk ise teminatla serbest bırakıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Ali Gürkut’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gürkut, 15 Ocak’ta saat 19.00 sıralarında zanlı Süleyman Bulut’un ikametgahında yapılan baskında, evde misafir olarak bulunan G. P.’nin tasarruflarında üç gram sentetic cannabionid ve iki adet içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara bulunarak, emare alındığını anımsattı.

Polis Çavuşu Ali Gürkut, konuyla ilgili ifade veren Süleyman Bulut’un konu maddeyi Haspolat’ta siyahi bir şahıstan 250 TL karşılığında 5 gram olarak aldığını itiraf ettiğini belirtti.

Gürkut, Süleyman Bulut’un yine aynı siyahi şahıstan 4 ayrı seferde 250 TL karşılığında 5’er gram sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde aldığının belirlendiğini kaydetti.

Zanlı Süleyman Bulut’un her seferde almış olduğu maddelerden bir miktarını zanlı G. P. isimli çocuğa verdiğinin tespit edildiğini söyledi.

Gürkut, zanlı Bulut’un aleyhine “25 gram uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” ile çocuk zanlı G. P.’ye 2 gram ve 397 miligram uyuşturucu madde vermekle dava okunduğunu belirtti.

11 ayrı uyuşturucu sabıkası olan zanlı Süleyman Bulut’un uyuşturucu dağıtımı yaptığına vurgu yapan Gürkut, zanlı Bulut’un tutuklu, çocuk zanlının tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlı Bulut’un 45 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Yargıç Reynar, çocuk zanlının ise yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışının yasaklanması, 3 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat- ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104