banner6

'Uyuşturucudan fenalaşmıştım'

banner37

Gülseren Bölgesi’nde, baygın olarak bulunduğu aracında 2 gram ağırlığında uyuşturucu ele geçirilen Zafer Özkaracan aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

'Uyuşturucudan fenalaşmıştım'
banner151

Sedef BOŞNAK

Polise, “Uyuşturucudan bayıldım” diye sözlü beyanda bulunan Zafer Özkaracan, dün, teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı ve işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 2 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bırakıldı.

Dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için, PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Selvili’yi yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hasan Selvili, 15 Haziran 2017’de aldıkları bilgi doğrultusunda, baygın olarak hastaney kaldırılan zanlının aracında uyuşturucu madde olduğuna dair bilgi aldığını anımsattı ve konu araçta yaptığı aramada aracın vites konsolunda, 2 gram ağırlığında sentetik canabionid türü uyuşturucuyu bularak emare aldığını hatırlattı.

Tanık polis, zanlıya yazılı dava tebliğ ettiğini belirttikten sonra, mahkemeden zanlıyı davaları sonuçlanıncaya değin uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren mahkeme, 2 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlıyı, davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu. Mahkeme ayrıca, zanlı lehine KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL'lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2017, 11:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110