banner6

Uyuşturucudan kazanç sağladı

banner37

Bir üniversite öğrencisine uyuşturucu sattığı tespit edilen Mehmet Gürler, 18 ay hapis cezasına çarptırıldı

Uyuşturucudan kazanç sağladı
banner150

banner150

banner99

Elmas TOKAY

Girne’de 2016 yılında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir ekip tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, uyuşturucu sattığı tespit edilen ve tutuklanan Mehmet Gürler, dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 18 ay hapse mahkum edildi. Heyet adına oy birliğiyle alınan kararı okuyan Başkan Fadıl Aksun, bu tip suçları işleyenlere caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Yargıç Fadıl Aksun’un başkanlığında, Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Girne Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın karar oturumunda, İddia Makamı Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Egemen Metay hazır bulundu.

Mahkeme Başkanı Fadıl Aksun’un oy birliğiyle alınan kararı okudu. Sanık Mehmet Gürler’in menfaat sağlamak için uyuşturucu temin edip, bunun karşılığında para aldığına dikkat çekti.

Sanığın uyuşturucu satarak kazanç sağladığını belirten Aksun, sanık Gürler’in uyuşturucunun elden ele geçmesine vesile olduğunu, en önemlisi ise bir öğrenciye gözünü kırpmadan uyuşturucu satarak kazanç sağladığına vurgu yaptı.

“Caydırıcı cezalar kaçınılmaz”

Aksun, ülkede artış gösteren suçların başında gelen uyuşturucu suçlarını işleyenlere caydırıcı ve etkin cezalar verilmesinin şart olduğunu belirtti.

Aksun son olarak, sanık Mehmet Gürler’in lehine ve aleyhine olan tüm hususları değerlendirdiklerini ve aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup 18 ay hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104