Uyuşturucudan tutuklandı, evinden silah ve eski eser çıktı

banner37

Uyuşturucu suçundan cezaevinde yargılanmayı bekleyen H.H.H., ablasının evine sakladığı 200 gram uyuşturucu da bulununca polise ek ifade verip, uyuşturucuyu S.K.’den aldığını itiraf etti

Uyuşturucudan tutuklandı, evinden silah ve eski eser çıktı
banner90
banner99

SUÇLAMALARI REDDETTİ… Hükümsüz tutuklu olan H.H.H., tasarrufunda bulunan 9 gram ağılığındaki maddeyle, 150 gram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucuyu, S.K.’dan satın aldığını itiraf etti. Hakkındaki suçlamaları reddeden S.K.’nin evinde arama yapan polis, duvar dolabı içerisindeki çelik kasa üzerinde, 3 namlulu eski bir ateşli silah ile eski eser olduğundan şüphe edilen üzerinde haç motifi olan kitap buldu.

Sedef BOŞNAK

Cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak bulunan H.H.H., ablasının Mormenekşe’deki evinin avlusunda eski saç mangalın altına sakladığı 200 gram ağırlığındaki uyuşturucuyu bulan polise, “Gerçekleri anlatayım” diyerek ek ifade verdi.

Polis, 35 yaşındaki uyuşturucudan sabıkalı gençten temin ettiği ifade ve araştırma sonucu, Gazimağusa’da evinde tespit ettiği 60 yaşındaki S.K.’nin üzerinde ve evinde arama yaptı.

“Uyuşturucuyla alakam yok” diyerek kendini savunan S.K.’nin evinde, mahkemeden temin edilen arama emri ışığında yapılan aramada, evin duvar dolabı içerisindeki çelik kasa üzerinde, 3 namlulu eski bir ateşli silah ile eski eser olduğundan şüphe edilen üzerinde haç motifi olan bir kitap bulunarak emare zapt edildi.

Emare zapt edilen ateşli silah balistiğe gönderilip, kitap ise uzman tarafından incelenmeye alınırken, S.K. mahkemeye çıkartılarak, aleyhine tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri temin edildi.

“Tahkikat yeni, süreye ihtiyaç var”

Gazimağusa Kaza Mahkemesi'nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen, dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Gökhan Yıldırım’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlının, “kanunsuz uyuşturucu madde verme ve tasarruf” ile “ateşli silah tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Gökhan Yıldırım, aldıkları ihbar doğrultusunda, 2 Aralık’ta, cezaevinde hükümsüz tutuklu bulunan H.H.H.’nin ablası H.H.’nin Mormenekşe’deki evinin avlusunda eski saç mangal altında, şeffaf kırmızı zipli poşet içerisinde, yaklaşık 200 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak zapt ettiğini anlattı.

Yıldırım, cezaevindeki H.H.H.’ye konu maddelerin fotoğrafını gösterip izahat istediğini belirterek, H.H.H.’nin “Madem bunu da buldunuz, gerçekleri anlatayım” diyerek ifade verdiğini söyledi.

Hükümsüz tutuklu olan H.H.H., tasarrufunda bulunan 9 gram ağılığındaki maddeyle, 150 gram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucuyu, S.K.’dan satın aldığını itiraf ettiğini belirten Yıldırım, sorguya aldığı H.H.H.’nin ablası H.H.’nin ise suçla bağlantısının bulunmadığını tespit etmesi üzerine şartsız salıverdiğini dile getirdi.

“Kabul etmiyor”

Gazimağusa’da tespit ettiği S.K.’nin evinde ve üzerinde arama yaptığını anlatan tanık polis, konu evdeki duvar dolabı içerisindeki çelik kasa üzerinde, 3 namlulu eski bir ateşli silah ile eski eser olduğundan şüphe edilen üzerinde haç motifi olan bir kitabı bularak el koyduğunu ifade etti.

Tanık polis, aleyhindeki suçlamaları kabul etmeyen S.K.’ya ait cep telefonda yaptığı görsel incelemede, H.H.H.’nin verdiği ifadeyi teyit edici nitelikte bulgulara rastladığından söz etti.

Tanık polis, emare zapt ettiği uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler ile konu evde tespit ettiği ateşli silah ve eski eser olduğuna inandığı kitabı incelenmesi için gönderdiği yerlerden henüz sonuç alamadığını ifade etti ve meseleyle ilgili alması gereken ifadelere etki etme olasılığı bulunan zanlı aleyhine mahkemeden süre istedi.

Avukat: İsim ver, ablanı bırakalım

Zanlıyı savunan Avukat Fehmi Altunç, tutukluluk talebine itiraz etmedi ancak, sorguladığı tanık polise bazı iddialarda bulundu.

Avukat Fehmi Altunç, polisin, cezaevindeki H.H.H.’den “İsim ver, ablanı bırakalım” diye vaatte bulunarak ifade temin ettiğini, istediğini alınca da H.H.H.’nin ablası H.H.’yi serbest bıraktığını iddia etti.

Fehmi Altunç, müvekkilinin H.H.H.’yle tek bağının, H.H.H.’ye bahçe işlerini yaptırmak olduğunu dile getirdi.

Huzurundaki şahadeti ve iddiaları değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının ilk nazarda konu suçla bağlantısı olduğuna bulgu yaptıktan sonra, ciddi suçun açığa çıkartılması için polisin süreye ihtiyacı olduğunun açıkça ortada olduğunu ifade etti ve zanlının 2 gün tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75