banner6

Uyuşturucudan tutuklandılar

banner37

PGM’ye bağlı NKÖM görevli polis ekipleri Gazimağusa’da düzenlediği bir operasyonda Nijeryalı 3 genç aleyhine mahkemeden 2’şer gün tutukluluk emri temin etti

Uyuşturucudan tutuklandılar
banner99

Sedef BOŞNAK


Gazimağusa’da operasyon düzenleyen polis, uyuşturucu suçundan Nijeryalı 3 genci tutukladı.


Meseleyle ilgili 4 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile  MDMA türü uyuşturucu içerdiğine inanılan 10 adet hapı emare alan polis, E.O.M.A.(E-22) , O.İ.A.(E-22) ve M.U.N.(E-24) aleyhine, mahkemeden 2’şer gün tutukluluk emri temin etti.

banner134


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Gündüz Serden huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, PGM’ye bağlı NKÖM’de görevli polis memuru Erkan Çelik’i tanık kürsüsüne çağırdı.


Tanık polis Erkan Çelik, 25 Eylül’de aldığı bir bilgi doğrultusunda, saat 16.45’te Gazimağusa’da düzenlediği operasyonda Nijeryalı 3 genci tutukladığını söyledi.


Çelik, Gazimağusa’da seyir halinde bulunan bir araçta yolcu olarak bulunan E.O.M.A.(E-22) ve O.İ.A.(E-22)’yi tespit ettiğini anlattı.
 


Çelik, konu araçta, zanlıların üzerinde ve ikametgahlarında arama yaptığını belirterek,  E.O.M.A.’nın tasarrufunda iki ayrı poşette yaklaşık 4 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini söyledi.


Çelik, akabinde O.İ.A.(E-22)’nın kalmakta olduğu ikametgahta, M.U.N.’nin kaldığı odada, MDMA türü uyuşturucu içerdiğine inanılan10 adet hapı bulup emare aldıklarını anlattı.


Tanık polis, zapt ettiği emareleri Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan naylon poşetleri ise Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini belirterek, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, talebi uygun buldu ve zanlıların, tahkikatın selameti için 2’şer gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2021, 11:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104