Uyuşturucudan yakalandı, İskele’deki eczanesi kapatıldı

banner37

İskele’deki evinde uyuşturucu ziraatı yapan ayrıca bir miktar uyuşturucuyu da 500 TL karşılığında başkasından satın alan eczacı Omar Abu Hwaileh’in tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

Uyuşturucudan yakalandı, İskele’deki eczanesi kapatıldı
banner90
banner8

Ayşe BULUT

   İskele’deki evinde uyuşturucu ziraatı yapan ve ayrıca bir miktar uyuşturucuyu da 500 TL karşılığında başkasından satın alan zanlı Omar Abu Hwaileh, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün ek tutukluluk talebiyle yeniden İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Mahkeme, zanlının soruşturma maksatlı 4 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi. Ayrıca zanlının İskele bölgesinde eczanesi bulunduğu ve bu olayın ardından da eczanesinin kapatıldığı öğrenildi.

banner134
   İskele Kaza Mahkemesi Yargıcı Dilşah Karayel huzurunda görüşülen davada savcı tahkikat memuru Gökhan Yıldırım’ı tanık olarak dinletti. Gökhan Yıldırım zanlının ikinci kez gönüllü ifade vererek 6 gram Hintkeneviri türü uyuşturucuyu Mağusa’daki bir şahıstan aldığını itiraf ettiğini söyledi.

   Yıldırım, bir önceki duruşmada temin edilen tutukluluk süresi içerisinde zanlının ikametgahında bulunan ve uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin ve bitkilerin Devlet Laboratuvarı’na incelenmek üzere gönderildiği ve yine söz konusu evin mutfağında bulunan tohumların ve uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin muhafaza edildiği kapların da parmak izleri şubesine gönderildiğini anlattı.

   Yıldırım, zanlının tutukluluk süresinde vermiş olduğu ilk gönüllü ifadesi doğrultusunda İran uyruklu bir şahısın da tutuklandığını ancak bu şahsın ifadesi alındığında olayla bir bağlantısı olmadığını tespit ettiklerini kaydetti.

   Zanlının ikinci kez gönüllü ifade vermek istediğini ve mutfak dolabında bulunan maddeyi haziran ayı içerisinde Mağusa’da farklı bir isimden aldığını itiraf ettiğini söyleyen Yıldırım, “yaklaşık 6 gram ağırlığında Hintkeneviri aldığı yönünde gönüllü ifade vermiştir” dedi.

   Yıldırım, zanlı aleyhine başlatılan tahkikat süresince tahlile gönderilen emarelerle ilgili sonuçların henüz çıkmadığını söyledi ve Devlet Laboratuvarı’ndan sonuçları beklemekte olduklarını belirtti.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75