Uyuşturucuları atıp, kaçmaya çalıştı

banner37

Metehan Sınır Kapısı’ndan ülkeye giriş yapan Theodotos Theodotou’nun tasarrufunda 2 gram hintkeneviri ve 12 gram kokain bulundu

banner87
Uyuşturucuları atıp, kaçmaya çalıştı
banner90
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

 

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibinin, önceki gün Metehan Sınır Kapısı’nda gerçekleştirdiği operasyonda, KKTC’ye giriş yapan Theodotos Theodotou’nun tasarrufunda 2 gram hintkeneviri ve 12 gram da kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.

Narkotik polisinin aldığı bir ihbar üzerinde aracında arama yapmak istediği Theodotou’nun uyuşturucuları atarak kaçmaya çalıştığı, ancak başarılı olamadığı bildirildi.

“Kanunsuz uyuşturucu tasarrufu” suçlamasıyla dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Theodotos Theodotou hakkında 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, iddia makamı KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i tanık olarak dinletti.

 

Polise ihbar edildi

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru Mehmet Sevinç, olayla ilgili olguları aktardı.

Sevinç, huzurda bulunan zanlı Theodotos Theodotou’nun daha önceden ülkeye uyuşturucu madde sokacağının bilgisi alınması üzerine takibe alındığını söyledi.

Sevinç, zanlının 5 Kasım 2018 tarihinde, saat 20.00 sıralarında, Metehan Kara Giriş Kapısı’ndan ülkemize giriş yapmak istediği esnada aracının polis tarafından kontrol edileceğini anlaması üzerine tasarrufunda bulunan 3 ayrı poşet şeklindeki 2 gram hintkeneviri ve 12 gram kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi yere attığının tespit edildiğini aktardı.

Sevinç, zanlı tarafından atıldığı tespit edilen söz konusu uyuşturucu maddelerinin incelenmek üzere emare olarak alındığını ifade etti.

Zanlının suçüstü gereği tutuklandığını ve mesele ile ilgili olarak gönüllü ifade verdiğini belirten Sevinç, zanlının vermiş olduğu ifadesinde ülkemize kumar oynamak için geldiğini ve söz konusu maddeleri kendi kullanımı için getirdiği beyanında bulunduğunu söyledi.

Polis memuru Mehmet Sevinç mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın yeni olduğunu belirterek, tahkikatın selameti açısından zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın yeni başladığını, tahkikatın selameti açısında zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75