Uyuşturucuları piyasaya süremediler

banner37

Narkotik polisi, Gazimağusa’daki bir apartman dairesine düzenlediği operasyonda, satışa hazır 3 çeşit, 13 paket uyuşturucuya el koydu. Olayla ilgili 2’si kadın 3 Nijeryalı genç tutuklandı.

Uyuşturucuları piyasaya süremediler
banner99

Sedef BOŞNAK

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis ekiplerinin Gazimağusa’daki bir apartman dairesine düzenlediği operasyonda, uyuşturucu madde suçundan 2’si kadın 3 Nijeryalı genci tutukladı.

Meseleyle ilgili tutuklanan Raymon Stephen Ekerete, Mary Jane Ahunna Onuegbu ve Isabella Abosede Brown, dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine tahkikat amaçlı birer gün tutukluluk emri temin edildi.

Apartman dairesine düzenlenen polis baskınında, dairenin yatak odası ve mutfağında, satışa hazır paketlerde, üç çeşit uyuşturucu maddeye el konuldu.

Yapılan aramada, 12 ayrı paket içerisinde toplam 5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, bir paket içerisinde yarım gram ağırlığında sentetic cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, Extacy türü olduğuna inanılan yarım hap, içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara ve hassas teraziye el konuldu.

Tahkikat yeni başladı

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mahir Türe’yi yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mahir Türe, 15 Kasım 2017’de aldığı bilgi doğrultusunda, Raymon Stephen Ekerete’yi, kaldığı apartman dairesinin önünde tespit ettiğini belirterek, “dur” ihtarına uymayan Ekerete’yi, makul güç kullanarak tutukladığını söyledi.

banner134

Mahir Türe, Ekerete’yi de beraberine alarak, 13.15-14.00 saatleri arasında, konu dairede Mary Jane Ahunna Onuegbu’nun da huzurda bulunduğu sırada arama yaptığını anlattı.

Türe, yaptığı aramada, Mary Jane Ahunna Onuegbu’nun yatmakta olduğu yatak odasındaki komodin üzerinde, satışa hazır 12 adet beyaz renkli kareli kağıt parçasına sarılı hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve kulak çöpü kabı içerisinde yine satışa hazır vaziyette beyaz kağıda sarılı yarım gram ağırlığında

sentetic cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve Extacy türü olduğuna inanılan yarım hapı bulup, emare zapt ettiğini dile getirdi.

Konu apartman dairesinin başka bir yatak odası içerisinde ise uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara bulduğunu kaydeden tanık polis, mutfakta yaptığı aramada da uyuşturucu tartımında kullanıldığına inanılan hassas terazi ve uyuşturucuların ambalajında kullanılan kareli deftere el koyduğundan söz etti.

Her iki şahsı tutukladığını kaydeden tanık polis, konu maddelerin ayni evde kalan Isabella Abosede Browna ait olduğunu öğrenmesi üzerine, Browna’yı da Gazimağusa’da tutukladığını ifade ettikten sonra, henüz yeni başladığı soruşturmasını tamamlayabilmek için mahkemeden süre talep etti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve polise, tahkikatını neticelendirmesi için fırsat tanıdı.

Gökan Asafoğulları, meseleyle bağlantısı olduğuna inandığı zanlıların birer gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75