Uyuşturucunun bir kısmını sattığını söyledi

banner37

Aldığı ihbarı değerlendiren Narkotik Polisi, Lapta’da mahkeme emriyle bir evde yaptığı aramada, yaklaşık 30 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde buldu, bir kişiyi tutukladı.

Uyuşturucunun bir kısmını sattığını söyledi
banner90
banner8

Elmas TOKAY

Lapta’da Fırat Tanık’ın evinde mahkeme emri ile arama yapan Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir ekip 30 gram hintkeneviri ele geçirdi.

Tutuklanan Tanık’ın, söz konusu uyuşturucu maddeyi Aralık 2016’da 42 gram olarak aldığını ve bir kısmını sattığını polise itiraf ettiği belirtildi. Tanık, dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında 2 gün tutukluluk emri alındı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Barış Duman’ı tanık olarak dinletti. Duman, zanlı Fırat Tanık’ın uyuşturucu madde “verme” ve “tasarruf” suçlarından tutuklandığını kaydetti.

banner134
Duman, Tanık’ın evinde önceki gece 19.30-20.15 saatleri arasında gerçekleşen aramada 30 gram hintkeneviri ele geçirildiğini söyledi.

Yapılan sorgulamada Fırat Tanık’ın hintkenevirini aralık ayı içinde 42 gram olarak aldığını itiraf ettiğini belirten Duman, uyuşturucu maddenin bir kısmını sattığı yönünde itirafta bulunduğunu kaydetti.

Soruşturmanın devam ettiğini ifade eden Duman, zanlı Tanık’ın 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Bu talebe itiraz edilmemesi üzerine Yargıç mesut Mesutoğlu, sunulan şahadet ışığında talep edilen tutukluluk süresini onayladı.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75