Uyuşturucunun miktarı ve sabıkası cezaevine götürdü

banner37

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, tasarrufunda Hintkeneviri ve amfetamin türü uyuşturucu madde bulunan Serhat Ilıcan’ın, ‘denetimli serbestlik’ talebini reddetti, 18 ay hapis cezası verdi.

Uyuşturucunun miktarı ve  sabıkası cezaevine götürdü
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

“AZAMİ MİKTARIN 3 KATI”… Ekim ayında tasarrufunda 37 gram Hintkeneviri, 1 adet tam, 3 adet de ucu kesik amfetamine bulunan Serhat Ilıcan ile ilgili davayı karara bağlayan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, benzer suçlardan sabıkası olan ve tasarrufunda azami miktarın 3 katından fazla uyuşturucu bulunan sanığın ‘denetimli serbestlik’ talebini reddederek, 18 ay hapse mahkum etti.

Lefkoşa’da Ekim 2020 tarihinde tasarrufunda 37 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile 1 adet tam, 3 adet ucu kesik amfetamine türü uyuşturucu madde bulunan ve söz konusu uyuşturucuları Güney Kıbrıs’ta bağlantısı bulunan birisinden satın alıp ithal ettiği tespit edilen sanık Serhat Ilıcan aleyhindeki karar dün açıklandı.

Nüvit Gazi başkanlığında Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Serhat Ilıcan’ı, tasarrufunda bulunan uyuşturucunun miktarı ve benzer suçlardan oluşan sabıkasını göz önünde bulundurarak 18 ay hapse mahkum etti.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin oybirliği ile aldığı kararı, başkan Nüvit Gazi okudu.

banner134
Gazi, uyuşturucu tasarrufu suçunun ülkemizde yaygınlık gösterdiğini ve bu suçların önüne geçilebilmesi için kamu yararı düşünülerek caydırıcı bir ceza verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Denetimli serbestlik talebinde bulunan sanığın tasarrufunda azami miktarın 3 katı madde bulunduğuna dikkat çeken Gazi, sanığın bu talebini reddettiklerini belirterek, benzer suçlardan sabıkası bulunan sanığı 18 ay hapis cezasına çarptırdıklarını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75