banner6

Uyuşturucuyu 100 TL’ye almış

banner37

Gazimağusa’daki bir yurt odasındaki baskında, çalışma masası üzerinde bulunan uyuşturucuyla ilgili Endonezya uyruklu A. R. hakkında 2 günlük tutukluluk emri alındı

Uyuşturucuyu 100 TL’ye almış
banner150

banner150

banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki bir yurt odasına baskın düzenleyen polis, çalışma masası üzerinde yarım gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirilen Endonezya uyruklu A.R. mahkemeye çıkartıldı.

Meseleyle ilgili tutuklanan A.R. aleyhine tahkikat amaçlı 2 gün tutukluluk emri temin eden polis, konu maddeyi Nijeryalı bir gençten 100 TL karşılığında satın aldığını söyleyen A. R.’nin gönüllü ifadesini teyit ve tekzip edecek.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mahir Türe’yi yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mahir Türe, 16 Temmuz 2019’da, 16.00-16.30 saatleri arasında, zanlının kaldığı yurt odasında arama yaptığını belirterek, çalışma masası üzerinde siyah renk sigara paketi içerisindeki şeffaf naylon poşet parçası içerisinde yarım gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini anlattı.

Tanık polis tutukladığı zanlının gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğine dikkat çekerek, A. R.’nin gönüllü ifadesini teyit ve tekzip edeceğini, alması gereken ifadeleri alacağını ve zapt ettiği emareyi incelenmesi için laboratuvara göndereceğini dile getirdi.

Tanık polis, serbest kalırsa tahkikatına etki etme olasılığı olan zanlı aleyhine mahkemeden tutukluluk emri talep etti.

Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve henüz tamamlanmayan tahkikatın salimen yürütülebilmesi için polise fırsat tanıdı ve zanlının, 2 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104