Uyuşturucuyu 300 TL’ye aldı

banner37

Gazimağusa’da, cebinde uyuşturucu maddeyle yakalanan 23 yaşındaki S.Z. aleyhine 2 gün tutukluluk emri temin edildi

Uyuşturucuyu 300 TL’ye aldı
banner90
banner99

POLİS, SATICININ PEŞİNDE… Mahkemede olguları anlatan polis, suçunu itiraf eden zanlının, konu madde ile öğütücüyü, Gazimağusa’da, 300 TL karşılığında, bir şahıstan satın aldığını öğrendiğini kaydetti. Zanlıyı tutukladığını kaydeden tanık polis, bu şahsın arandığını bildirdi

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, bir şahıstan 300 TL’ye satın aldığı hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle yakalanan 23 yaşındaki S.Z., aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 2  gün tutukluluk emri temin edildi.

   Dünkü duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyi soruşturan Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli tanık polis Osman Üreten’i, meseleyle ilgili olguları aktarması için tanık kürsüsüne çağırdı.

banner134
   Tanık polis Osman Üreten, zanlının, 25 Ağustos 2020’de, saat 22.00 sıralarında, Gazimağusa’da tespit edildiğini belirterek, kaldığı evde ve üzerinde arama yapıldığını söyledi.

   Osman Üreten, giydiği kot pantolonun ön cebinde, foil kağıdına sarılı yaklaşık 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve evinde aynı türden uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet metal öğütücü bulunarak emare olarak alındığını anlattı.

   Üreten, suçunu itiraf eden zanlının, konu madde ile öğütücüyü, Gazimağusa’da, 300 TL karşılığında, bir şahıstan satın aldığını öğrendiğini kaydetti.

   Zanlıyı tutukladığını kaydeden tanık polis, aradığı bir şahıs olduğunu belirttikten sonra, emare zapt ettiği maddeleri ve muhafazasında kullanılan foili incelenmek üzere laboratuvara gönderdiğini kaydetti.

   Polis, tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu, mahkemeden, zanlı aleyhine tahkikat maksatlı tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının, tahkikatın selameti açısından 2 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75