banner6

Uyuşturucuyu alan da satan da tutuklandı

banner37

24 yaşındaki gencin tasarrufunda iki gram uyuşturucu madde bulan polis, uyuşturucuyu satın aldığı kişiye de ulaştı

Uyuşturucuyu alan da satan da tutuklandı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Zahra Sokak’ta şüpheli görülen 24 yaşındaki gencin tasarrufunda iki gram uyuşturucu madde bulundu.  Polis, zanlı A.D.’nin uyuşturucuyu aldığı kişiyi de tespit etti.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan A.D. (E-24) ile S.I. (E-22) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerine 3 gün tutukluluk emri alındı.

Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fatma Damdelen, tanık olarak Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ortunç Özbaylı’yı dinletti. 

Mahkemede yeminli şahadet veren Özbaylı, 25.09.2022 tarihinde saat 10.00’da Zahra Sokak üzerinde Lefkoşa’da sakin A.D.’nin üzerinde yapılan arama neticesinde sağ cebinde sigara kutusu içinde foil kağıda sarılı tütünle karışık yaklaşık iki gram ağırlığında uyuşturucu madde olduğuna inanılan madde ile olay yerinde uyuşturucu madde içmek için tasarlanan pet şişenin bulunarak emare alındığını kaydetti.

Ortunç Özbaylı, zanlı A.D.’nin suçüstü hali gereği tutuklandığını söyleyen Özbaylı, yapılan sorgulamasında konu maddeyi Lefkoşa’da sakin zanlı S.I. isimli şahıstan aldığını itiraf ettiğini ve S.I.’nın da derdest emri gereği tutuklandığını anlattı.

Özbaylı, aynı tarihte Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emir gereği iki zanlının da ikametgahlarında yapılan aramada kanunsuz bir şey tespit edilemediğini söyledi.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirten Özbaylı, aleyhlerinde üç gün ek tutukluluk talep etti.
Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2022, 12:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104