Uyuşturucuyu alan kişi aranıyor

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucu suçundan yakalanan Abdullah Mohammed Elbasha ve Alıreza Parsael’in tutukluluğu 4 gün daha uzatıldı

Uyuşturucuyu alan kişi aranıyor
banner90

Sedef BOŞNAK

Polis Genel Müdürlüğü’ne (PGM) bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı narkotik polislerinin, Gazimağusa’da uyuşturucu alış-verişi sırasında yakaladığı Abdullah Mohammed Elbasha ve Alıreza Parsael aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

Meseleye bağlantısı olduğuna inandıkları bir şahsın izini süren polis, zanlıları, dün ek tutukluluk talebiyle, mahkemeye çıkardı ve tutukluluk sürelerini 4’er gün daha uzattı.

banner9
Dünkü tutukluluk duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Serhan Bundak’ın sorularını yanıtladı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, 28 Şubat 2017’de zanlı Abdullah Mohammed Elbasha ve Alıreza Parsael’i Gazimağusa’da tespit edip tutukladığını anımsattıktan sonra, Elbasha’nın polisi görmesi üzerine sağ elinde tuttuğu şeffaf naylon poşet parçası içerisindeki 2 gram ağırlığındaki hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi, aradıkları şahsa verdiğini dile getirdi.

Bahse konu şahsın, uyuşturucu maddeyi yere atıp koşarak kaçtığını anlatan Kavaz, kaçan kişinin izini sürdüklerini ancak konu şahsa ulaşamadıklarını kaydetti ve emare aldığı uyuşturucu maddelerin muhafazasında kullanılan küçük naylon poşeti incelenmesi için Foto Parmak İzleri Şubesi’ne gönderdiğini anlattı.

Meselenin ciddiyetine vurgu yapan Mustafa Kavaz, suskunluğunu koruyan zanlılar aleyhine başlattığı tahkikatını tüm çabalarına rağmen henüz tamamlayamadığını dile getirdi ve mahkemeye yapacaklarını belirttikten sonra, zanlılar aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.

Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlıların 4’er gün daha poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108