banner6

Uyuşturucuyu alan mahkumlar kameralara yakalandı

banner37

Kaan Taşkent Önsal, cezaevindeki bir mahkumun bulunduğu koğuşun damına 10 gram bonzai atarak, mahkuma uyuşturucu temin etmekle suçlanıyor. Polis, Kaan Taşkent Önsal’ın uyuşturucu maddeyi, Münür Orçun Bolcanlı’nın koğuşunun bulunduğu dama attığını ve mahkumlar Abdullahi El Yakup, Münür Bolcanlı, İ.B. ve Hakan Demirbüken'in uyuşturucuyu dama çıkarak aldığının kamera kayıtlarında görüldüğünü kaydetti.

Uyuşturucuyu alan mahkumlar kameralara yakalandı
banner8

Emine UYSAL

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir ekibin, Merkezi Cezaevi'nde, gerçekleştirdiği operasyonda, bir koğuşta 4 mahkumun tasarrufunda ele geçirilen 10 gram bonzaiyi, cezaevinin damına atmakla suçlanan Kaan Taşkent Önsal’ın tutukluluk süresi dün itibarıyla 3 gün daha uzatıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Ayşe Kaymak Şadi, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Halil Dümenci’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Dümenci, 26 Ocak’ta Merkezi Cezaevi’nde hükümlü tutuklu olan Münür Orçun Bolcanlı’nın tasarrufunda 10 gram sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde bulunduğunu kaydetti.

Dümenci, Kaan Taşkent Önsal tarafından Münür Orçun Bolcanlı’nın kaldığı koğuşun damına atılan uyuşturucu maddenin, Abdullahi El Yakup, tecavüz mahkumları İ.B ile Hakan Demirbüken ve Münür Orçun Bolcanlı tarafından alındığını anlattı.

Polis memuru Halil Dümenci, cezaevinin güvenlik kamera kayıtlarında, mahkumların dama çıkarak uyuşturucuyu aldıklarının görüldüğünü kaydetti.

Dümenci, Münür Orçun Bolcanlı ile Kaan Taşkent Önsal’ın telefonda görüşmelerinin tespit edildiğini söyledi.

Kaan Taşkent Önsal’ın 3 Şubat’ta tutuklandığını belirten Dümenci, görülüp, soruşturulacak şahıslar olduğuna değinip, zanlının tahkikat amaçlı üç gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Kaan Taşkent Önsal’ın avukatı, müvekkiline, ifade vermesi için baskı yapıldığını ileri sürerek, ilk üç günlük tutukluluk süresinde mahkemenin emir verdiği gibi, her gün doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti.

banner134

Savcı Ayşe Kaymak Şadi, alınan üç doktor raporunda da darp olduğuna ilişkin bulgu olmadığını belirterek, talebin reddedilmesini istedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi ancak zanlının her gün doktor kontrolünden geçirilmesi talebini reddetti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104