Uyuşturucuyu aldığı kişi aranıyor

banner37

Polis, pazartesi günü evinde 25 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunan Vasfi Aldemir’in, üç kişiye uyuşturucu sattığının belirlendiğini açıklayarak, tutukluluk süresini 4 gün daha uzattı

Uyuşturucuyu aldığı kişi aranıyor
banner90
banner99

3 KİŞİYE PARAYLA SATTIĞI İDDİA EDİLİYOR… Polisin mahkemeye verdiği bilgiye göre zanlı Vasfi Aldemir, evinde bulunan yaklaşık 25 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi aranan bir şahıstan aldı ve üç ayrı kişiye 280 TL karşılığında sattı. Mahkeme, devam eden soruşturmanın selameti açısından Aldemir’in 4 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da, 27 Nisan 2020 tarihinde Narkotik polisi tarafından evinde yapılan aramada yaklaşık 25 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunan zanlı Vasfi Aldemir’in tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

Polis, zanlının uyuşturucu maddeleri Mart ayı içerisinde, aranan bir şahıstan aldığını ve uyuşturucunun bir kısmını 3 kişiye 280 TL karşılığında sattığını belirtti.

banner134
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ertuğ Akşaoğlu, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Akşaoğlu, zanlı Vasfi Aldemir’in “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, Verme ve Tasarrufu” suçlarıyla methaldar olduğunu belirtti.

Akşaoğlu, 27.04.2020 tarihinde, saat 11.30 raddelerinde,  Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından zanlı Vasfi Aldemir’in Lefkoşa’daki ikametgâhında arama yapıldığını kaydederek, üç ayrı noktada ayrı ayrı paketlenmiş yaklaşık 25 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını dile getirdi.

Zanlının uyuşturucu maddeleri Mart 2020 tarihinde, aranan bir şahıstan aldığının belirlendiğini ifade eden Akşaoğlu, uyuşturucu maddelerden 3 ayrı şahsa 280 TL karşılığında verdiğinin tespit edildiğini anlattı.

Soruşturmanın devam ettiğini ve verilen gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılacağını kaydeden Akşaoğlu, ayrıca aranan bir şahsın olduğunu belirterek, zanlının soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için 4 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Murat Soytaç, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlının 4 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75