Uyuşturucuyu atıp kaçtılar

banner37

Güzelyurt’ta baraj bölgesinde araç içinde şüpheli görülen ve devriye gezen polis ekibinden kaçan iki genç az miktarda sentetik uyuşturucuyla yakalandı

banner87
Uyuşturucuyu atıp kaçtılar
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Güzelyurt’ta baraj bölgesinde araç içinde şüpheli görülen ve devriye gezen polis ekibinden kaçan iki genç az miktarda sentetik uyuşturucuyla yakalandı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Murat Yıldırım ve Mehmet Vatanseven dün mahkemeye çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Vedia Berkut Barkın’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında savcı Emine Taşkın, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 3 Mayıs’ta saat 15.45’te Güzelyurt’ta baraj bölgesinde zanlı Murat Yıldırım’a ait aracın, bölgede devriye gezen polis ekibi tarafından şüpheli olarak görüldüğünü belirtti.

   Polis memuru Serkan Sakallı, Murat Yıldırım ve Mehmet Vatanseven’in içinde bulunduğu şüpheli aracın durulmak istendiğinde, araçtan beyaz renk kağıda sarılı yarım gram ağırlığında sentetic cannabiod türü olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin atıldığını ve aracın olay yerinden kaçtığını kaydetti.

   Sakallı, ileri soruşturma neticesinde zanlı Murat Yıldırım ve Mehmet Vatanseven’in Güzelyurt’ta tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

   Sakallı, zanlıların ifade vermediklerini belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Vedia Berkut Barkın, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75