Uyuşturucuyu bırakan yakalandı,olay yerinden kaçan aranıyor

banner37

Boğazköy’de yol kenarındaki reklam tabelasının altına hintkeneviri ve sentetik cannabinoid türünde toplam 460 gram uyuşturucu bıraktığı suçlamasıyla Cengiz Han Topacık tutuklandı

Uyuşturucuyu bırakan yakalandı,olay yerinden kaçan aranıyor
banner99

PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından 1 Ekim’de Boğazköy’de kurulan pusuyla ele geçirilen 280 gram hintkeneviri ve 180 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi yol kenarındaki reklam tabelasının altına bıraktığı iddiasıyla Cengiz Han Topacık isimli kişi tutuklandı.


Polis, zanlı Topacık’ı dün Girne’de mahkemeye çıkararak aleyhine iki günlük tutukluluk emri alırken, yaklaşık yarım kilo olan 460 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeleri almaya giden ve suçüstü yakaladığı Smart Orıtsetımyn Abıyere’nin beraberinde olan ve olay yerinden kaçan bir suç ortağının daha olduğunu, ismi belirlenen bu kişinin de arandığını açıkladı.


Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Özge Uğraşın’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Murat Döşenci, 1 Ekim 2020 tarihinde saat 19.30 raddelerinde Boğazköy’de, Şht. Şenay Özdayı Caddesi üzerinde bulunan reklam tabelaları altına Lefkoşa’da sakin zanlı Cengiz Han Topacık tarafından, 10 ayrı şeffaf naylon pakette yaklaşık 280 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi ve 3 ayrı şeffaf naylon pakette yaklaşık 180 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bırakıldığının tespit edildiğini söyledi.


banner134
Döşenci, bırakılan paketlerin tespit edilmesi üzerine pusu kurulduğunu ve olay yerine ZRH 367 plakalı araç ile Girne’de sakin zanlı Smart Orıtsetımyın Abıyere’nin (E-38/Nijerya-Öğrenci) almaya geldiği sırada makul kuvvet kullanılarak suçüstü hali tutuklandığını, araç içerisinde bulunan ve şuan aranmakta olan ismi tespit edilen bir zanlının ise ZRH 367 plakalı araç ile olay yerinden kaçtığını mahkemeye aktardı.


Döşenci, yapılan ileri soruşturmada Girne’de, Şht. Cavit Salih Sokak üzerinde park halinde bulunan ZRH 367 plakalı aracın tespit edildiğini ve içerisinde yapılan aramada yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 1 adet içerisinde tütünle karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan ucu yanık sarma sigara ve 4 adet sarma sigara izmariti bulunarak emare olarak alındığını söyledi.


Meseleyle bağlantılı görülen zanlı Cengiz Han Topacık’ın ise tespit edilerek tutuklandığını ifade eden Döşenci, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, aranmakta olan bir şahsın olduğunu ve kayıp emareler olabileceğini belirterek ilk etapta tutuklanan ve aleyhine 3 gün tutukluluk emri alınan zanlı Smart Orıtsetımyın Abıyere’nin ardından zanlı Cengiz Han Topacık’ın da 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın zanlının soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75