Uyuşturucuyu fırlatıp kaçmaya çalıştı

banner37

Gazimağusa’da, cebinde uyuşturucu taşıyan Güney Afrikalı 19 yaşındaki üniversite öğrencisi K. L. G. isimli genç, sokak ortasında suçüstü tespit edildi

Uyuşturucuyu fırlatıp kaçmaya çalıştı
banner99

1 GÜN TUTUKLULUK… Uyuşturucu alma ve tasarruf suçlarından methaldar olan zanlı, dün mahkemeye çıkarıldı. Mahkeme zanlı aleyhine tahkikat maksatlı bir gün tutukluluk emri verdi

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, cebinde uyuşturucu taşıyan Güney Afrikalı 19 yaşındaki üniversite öğrencisi K. L. G. isimli genç, sokak ortasında suçüstü tespit edilip, çıkartıldığı mahkemeden, aleyhine, tahkikat maksatlı bir gün tutukluluk emri temin edildi.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Yusuf Karaoğulları’nı tanık kürsüsüne çağırdı.

banner134
   Tanık polis Yusuf Karaoğulları, zanlının, uyuşturucu alma ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   Yusuf Karaoğulları, zanlının, 17 Eylül 2020’de, saat 02.20’de, Gazimağusa’da, Karakol Bölgesi’nde, Asena Sokak üzerinde polis tarafından yapılan devriyeler sırasında suçüstü tespit edildiğini anlattı.

   Yusuf Karaoğulları, zanlının, polis aracını görmesi üzerine kaçmaya çalıştığını ve o esnada tasarrufunda bulunan ve içerisinde tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1 adet sarma sigara ve yaklaşık yarım gram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi yere attığını anlattı.

   Suçüstü tutuklanan zanlının üzerinde yapılan aramada, içerisinde tütün ile karışık Hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 1 adet sarma sigaranın bulunarak zapt edildiğini anlatan tanık polis, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu belirtti.

   Polis, zapt ettiği maddeleri analiz için PGM’ye bağlı Parmak İzleri Şubesi’ne ve maddelerin muhafazasında kullanılan kağıt parçasını ise parmak izi incelemesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na göndereceğini anlattı.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçun yaygınlığına ve ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra, tahkikata etki etme olasılığı olan zanlının bir gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75