'Uyuşturucuyu güneyden aldılar'

banner37

Narkotik polisi tarafından Lapta’da bir eve düzenlenen operasyonda tasarruflarında uyuşturucu madde bulunan Ümit Ertuğrul, Hikmet Selçuk Ayhan, Mehmet Dikmen ve Alpay Sadrazam 5 gün daha tutuklu kalacak

'Uyuşturucuyu güneyden aldılar'
banner8

Ahmet VAMIK

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Lapta’da bir eve düzenlenen operasyonda, tasarruflarında uyuşturucu madde bulunan Ümit Ertuğrul, Hikmet Selçuk Ayhan, Mehmet Dikmen ve Alpay Sadrazam ek tutukluluk talebiyle dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve haklarında 5 günlük ek tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazan Aksun’un huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Barış Duman’ı tanık olarak dinletti.

Zanlılar Ümit Ertuğrul, Hikmet Selçuk Ayhan, Mehmet Dikmen ve Alpay Sadrazam’ın “Uyuşturucu madde tasarrufu” suçundan methaldar olduklarını ifade eden Barış Duman, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından 7 Ağustos’ta Lapta’da bulunan bir ikametgaha düzenlenen operasyonda ikametgahtaki zanlıların üzerinde ve ikametgahta uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu belirtti.

banner134
Zanlı Ümit Ertuğrul’un söz konusu uyuşturucu maddeyi 5 Ağustos tarihinde Güney Kıbrıs’tan kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi aracılığı ile aldığını açıklayan Duman, zanlının söz konusu uyuşturucuyu Lapta’da bulunan ikametgahta diğer zanlılara vererek birlikte içtiklerini dile getirdi.

Polis çavuşu Barış Duman, zanlı Ümit Ertuğrul’un üzerinde 10 gram, zanlı Hikmet Selçuk Ayhan’ın üzerinde içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunan sarma sigara, ikametgah içerisinde de yaklaşık 2 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ile içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan 15 adet sarma sigara izmariti bulunduğunu ve yine ikametgah içerisinde uyuşturucu madde alımında kullanılan altı kesik plastik şişe ve kova bulunduğunu da açıkladı.

Zanlılar ile ilgili tahkikatın devam ettiğini, meseleyle ilgili aranan bir şahıs daha olduğunu, bulunan emarelerle ilgili parmak izi araştırması yapılacağını ve telefon dökümlerinin inceleneceğini belirten Barış Duman, zanlıların tahkikat maksatlı beş gün süreyle daha tutuklu kalmasını talep etti. 

5 gün daha tutuklu kalacaklar

Barış Duman, ayrıca zanlılardan Mehmet Dikmen’in 2 Kasım 2016 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile KKTC’den ihraç edildiğini ve Temmuz 2017’de Gazimağusa Limanı’ndan yasadışı bir şekilde KKTC’ye giriş yaptığını da hatırlatarak zanlı Mehmet Dikmen’in KKTC’ye kimler tarafından getirildiğinin de araştırıldığını vurguladı.

Yargıç Hazan Aksun, zanlıların serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceğini belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 5 gün süreyle daha polis nezarethanesinde tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75