Uyuşturucuyu, Güzelyurt'ta aranan bir şahıstan aldı

banner37

Polis, kontrol amacıyla durdurduğu aracın sürücüsünün tasarrufunda uyuşturucu madde buldu Tutuklanan zanlı M.Y., polise gönüllü ifade verdi

Uyuşturucuyu, Güzelyurt'ta aranan bir şahıstan aldı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Güzelyurt-Mevlevi kavşağında polis ekibi, kontrol amacıyla durdurduğu aracın sürücüsünün tasarrufunda uyuşturucu madde buldu.


Sürücü 37 yaşındaki M.Y., “Kanunsuz uyuşturucu madde (Sentetik Cannabinoid) alma ve tasarruf” suçlamasıyla dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Gülay Uğur’un huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC’de Başsavcılığı adına savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 04.09.2021 tarihinde saat 23.20’de Güzelyurt-Mevlevi kavşağında bir polis ekibi tarafından avcılara yönelik yapılan kontrol esnasında, Lefkoşa istikametinden Güzelyurt’a ZMU 176 plakalı araçla seyir halinde olan Gemikonağı'nda sakin M.Y.’nin durdurulduğunu anlattı.


Polis memuru Serkan Sakallı, şüpheli görülen zanlının üzerinde ve konu araçta yapılan aramada, giymekte olduğu pantolonun sol ön cebinde şeffaf naylon içerisinde yaklaşık bir gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.


Sakallı, zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını ve 05.09.2021 tarihinde 01.15-01.30 saatleri arasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü'nde görevli bir polis ekibi tarafından, kalmakta olduğu ikametgahında huzurunda mahkeme emri ile yapılan aramada kanunsuz herhangi bir şey bulunmadığını mahkemeye aktardı.


Mesele ile ilgili olarak zanlıdan yapılan soruşturmalarda ve temin edilen gönüllü ifadesinde, tasarrufunda bulunan söz konusu uyuşturucu maddeyi, olay günü Güzelyurt'ta aranan bir şahıstan 200 TL karşılığında bir gram olarak aldığını ve içinden bir miktarını bir sigara yapıp içtiğinin tespit edildiğini anlattı.


Aranan bir şahıs, alınacak ifadeler, soruşturulacak şahıslar olduğunu söyleyen Sakallı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.


Mahkemede söz alan zanlı,“Özür dilerim. Tedavi olmak istiyorum” dedi. Yargıç Gülay Uğur, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75