Uyuşturucuyu hediye olarak vermiş

banner37

Uyuşturucu sattığı ihbar edilen ve evinde mahkeme emriyle yapılan aramada foil kâğıtlarına sarılı 6 gram uyuşturucu madde ele geçirilen zanlı P.O., satış yapmadığını iddia etti

Uyuşturucuyu hediye olarak vermiş
banner90
banner99

“SADECE OT İÇİYORUM”… Polis, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde, uyuşturucuyu Lefkoşa’da aranan bir kişiden 4 bin 500 TL karşılığında 12 gram olarak aldığını ve yine aranan bir kişiye de bu uyuşturucunun 1 gramını hediye ettiğini söylediğini belirtirken, mahkemede söz alan P.O., “Ben satıcı değilim. İçiciyim. Satmadım. Hediye olarak verdim. İçki ve sigara değil sadece ot içiyorum” dedi.
 

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, uyuşturucu sattığı ihbar edilen zanlı P.O.’nun evinde mahkeme emriyle yaptığı aramada foil kâğıtlarına sarılı 6 gram uyuşturucu madde ele geçirdi.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 11.11.2020 tarihinde Narkotik tarafından alınan bilgide zanlı P.O.’nun tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu ve satışını yaptığı bilgisinin alındığını kaydetti.

   Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlının Gönyeli’deki ikametgahında mahkemeden temin edilen arama emriyle huzurunda yapılan aramada, el çantasında 17 ayrı foil kâğıdında 6 gram ağırlığında hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

“12 gramını 4 bin 500 TL’ye aldı”

   Sevinç, zanlının gönüllü ifadesinde uyuşturucu maddeleri 7 Kasım’da Lefkoşa’da meseleyle bağlantılı olan ve aranan bir şahıstan 12 gram olarak 4 bin 500 TL karşılığında aldığını ve bir gramını yine aranan bir kişiye verdiğini belirttiğini mahkemeye aktardı.

   Mehmet Sevinç, ifadenin teyit ve tekzibinin yapılabilmesi, alınacak ifadeler, aranan kişiler ve soruşturulacak şahıslar olduğunu kaydederek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

  

“İçki ve sigara değil, sadece ot içiyorum”

   Mahkemede söz alan zanlı P.O., “Ben satıcı değilim. İçiciyim. Satmadım. Hediye olarak verdim. İçki ve sigara değil sadece ot içiyorum” dedi.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75