banner6

Uyuşturucuyu içmek için 350 Euro’ya satın aldığını itiraf etti

banner37

Akdoğan’da sakin C.A.’nın aracında ve evinde toplam 33 gram uyuşturucu madde ele geçirildi

Uyuşturucuyu içmek için 350  Euro’ya satın aldığını itiraf etti
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Akdoğan’da sakin 53 yaşındaki C.A.’nın aracında ve evinde toplam 33 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Zanlı C.A., Narkotik ekibine konu uyuşturucu maddeyi içmek için Rum tarafındaki bir şahsın aracılığı ile 350 Euro karşılığında satın aldığını itiraf etti.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı C.A. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İbrahim Ruso, tanık olarak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru İbrahim Toz’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Toz, zanlının tasarrufunda uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini ve bir polis ekibi tarafından Ercan- Gaziköy anayolunda saat 22.00’de aracı durdurulan zanlının tasarrufunda 30 gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile yolcu koltuğunun üzerinde içinde yine uyuşturucu madde olduğuna inanılan tütünle karışık sarma sigaranın bulunarak emare alındığını anlattı.

Polis memuru İbrahim Toz, zanlının ikametgahında mahkeme emriyle yapılan aramada ise üç gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde ile Hintkeneviri olduğuna inanılan tütünle karışık iki adet elle sarılmış sigaranın bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.

Toz, zanlının gönüllü ifade verip, konu maddeyi içmek için 350 Euro karşılığında aranan bir şahıstan aldığını itiraf ettiğini belirtti.

Meselede aranan bir şahıs, alınması gereken ifadeler, soruşturulacak şahıslar olduğuna vurgu yapan Toz, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110