Uyuşturucuyu içmek için almış

banner37

İskele’de tasarrufunda yaklaşık 190 gram Hintkeneviri bulunan O.C.P. ve arkadaşı J.L.E., tutuklandı

Uyuşturucuyu içmek için almış
banner90
banner99

Ayşe BULUT

İskele’de aldığı bir ihbarı değerlendiren Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, O.C.P., isimli gencin tasarrufunda yaklaşık 190 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde buldu.

Uyuşturucuyu adını bildiği ama soyadını bilmediği birisinden içmek için aldığını iddia eden O.C.P., ve yakalandığı anda aynı araç içerisinde bulunan arkadaşı J.L.E., dün birlikte İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerine 1 günlük tutukluluk emri alındı.

Yargıç Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Osman Üreten, 17 Mart 2021 tarihinde, saat 16.00 raddelerinde PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne gelen bilgide, İskele’de bir sitede kalan zanlı O.C.P.’nin tasarrufunda kanunsuz uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini belirtti.

Aynı gün saat 17.20 raddelerinde O.C.P.’nin evinin önünde kullanmakta olduğu SD 928 plakalı araç içerisinde arkadaşı J.L.E., ile birlikte tespit edildiğini söyleyen Üreten, araç içerisinde yapılan aramada sol yolcu koltuğunun yanında bulunan cep içerisinde bulunan siyah renk cüzdanda Hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan kalıntılar bulunduğunu kaydetti. Üreten, her iki zanlının da tutuklandığını söyledi.

Akabinde zanlı O.C.P.’nin evinde mahkemeden alınan arama emri ışığında 17.25-18.00 saatleri arasında arama yapıldığını anlatan Üreten, yatak odasındaki televizyonun altında bulunan komodin çekmecesinde, bere içerisinde üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi, yine aynı çekmecede karton kutu içerisinde 7 ayrı foil kağıdına sarılı ve bir adet Rothmans marka tütün paketi içerisinde 1 adet foil kağıdına sarılı yaklaşık 190 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu ifade etti.

Makyaj masası üzerinde uyuşturucu maddelerin sarımında kullanıldığına inanılan folyo kağıdı ve kutusu ile yine komodin üzerinde bulunan ve içerisinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan cips kutusunun emare olarak alındığını dile getiren Üreten, zanlının cüzdanında da uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 4 bin 200 TL ile 300 dolar nakit paranın emare alındığını ifade etti.

Aynı gün zanlı O.C.P.’nin gönüllü ifade vererek, tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddeleri 2021 Ocak ayı içerisinde ismini bildiği ancak soy ismini bilmediği bir şahsın kendisine içmesi için verdiğini söylediğini kaydeden Üreten, uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin incelenmek üzere Devlet Kimya Laboratuarı’na, diğer emarelerin de PGM Foto Parmak İzi İnceleme Şubesi’ne gönderildiğini belirtti.

Soruşturmanın henüz yeni başladığını, alınacak ifadelerin yanı sıra zanlı 1’in verdiği gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin de yapılması gerektiğini vurgulayan Üreten, soruşturmasını salimen yürütebilmek için her iki zanlı aleyhine de 3’er günlük tutukluluk emri talep etti.

Savcı Fırat Kızıltunçlar’ın bu süreyi 1 günle sınırlandırmasının ardından, Yargıç Tutku Candaş, zanlıların 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75