Uyuşturucuyu ithal eden tespit edildi

banner37

Alsancak’ta meydana gelen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan zanlılar Mustafa Ural, Doğa Arıkan ve Ayşe Kamkam, ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

banner87
Uyuşturucuyu ithal eden tespit edildi
banner90
banner99

Alsancak’ta meydana gelen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan zanlılar Mustafa Ural, Doğa Arıkan ve Ayşe Kamkam dün teminata bağlanmak üzere mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polis, soruşturmada uyuşturucuyu ithal eden şahsın Mustafa Ural olduğunun belirlendiğini ifade ederek soruşturmanın tamamlandığını, zanlıların ilerde davaları görüşülünceye değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, zanlıların ilerde davaları görüşülünceye değin yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları, 5 biner TL nakdi teminat yatırmaları ve birer kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.
   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Mustafa Zor, zanlı Mustafa Ural’ın 6 Mart 2020 tarihinde saat 23.00 raddelerinde Alsancak-Girne adresinde ikametgâhının giriş kısmındaki camlı büfe üzerinde Doğa Arıkan’ın ikametgaha girdiği sırada attığı şeffaf naylona sarılı yaklaşık 3 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde ve Doğa Arıkan ile Ayşe Kamkam’ın sorumluluğunda bulunan ZMJ 680 plakalı araç içerisinde aracın vites kutusu yanında şeffaf naylon içerisinde 1 adet uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap yapılan arama neticesinde tespit edildiğini ve yapılan operasyonla zanlıların tutuklandığını söyledi.

Polis tutuklanan zanlıların gönüllü ifade verdiklerini, ayrıca telefonlarında yapılan ilk incelemede aralarında mesajlaşıp uyuşturucu alışverişi yaptıklarının görüldüğünü belirtti.

Polis, Doğa Arıkan’ın aracında yapılan aramada 7 adet uyuşturucu hap ve bir gram hintkeneviri daha ele geçirildiğini söyledi.

(Kamalı Haber)

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108