Uyuşturucuyu ithal edenler aranıyor

banner37

Polis, 36 yaşındaki Serhat Ilıcan’ın evinde yaptığı aramada 40 gram uyuşturucu madde ile bir adet hassas terazi buldu

banner87
Uyuşturucuyu ithal edenler aranıyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Polis, 36 yaşındaki Serhat Ilıcan’ın evinde yaptığı aramada 40 gram ağırlığında uyuşturucu madde ile bir adet hassas terazi buldu. Serhat Ilıcan’ı tutuklayan polis, uyuşturucu maddenin ülkeye ithal edilmesine yardımcı olan iki kişinin peşine düştü.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 27 Eylül’de 07.15-08.00 saatleri arasında, Lefkoşa’da Serhat Ilıcan’ın kalmakta olduğu ikametgahında bir polis ekibi tarafından yapılan aramada, yaklaşık 40 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve bir adet hassas terazi bulunarak emare olarak alındığını söyledi.

Polis memuru Cemal Ramiz, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde söz konusu maddeyi iki kişinin aracılığıyla ithal ettiği itirafında bulunduğunu belirtti.

Aranan iki şahsın yanı sıra alınması gereken ifadeler olduğuna vurgu yapan Ramiz, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108