Uyuşturucuyu kimden aldığı araştırılıyor

banner37

Uyuşturucu maddeyle yakalanan zanlı Mehmet Kılıç, mahkemede söz aldı ve “bağımlıyım” dedi

Uyuşturucuyu kimden  aldığı araştırılıyor
banner90
banner99

   Boğazköy’de kiralık aracında 30, zulasında ise 90 gram uyuşturucu bulunan zanlı Mehmet Kılıç dün yeniden Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı Girne Narkotik Şubesi’nde görevli polis memuru Ahmet Bayram, 12 Eylül’de saat 11.00 sıralarında Boğazköy’de kiralık araçla toprak yolda seyreden Mehmet Kılıç’ın şüphe üzerine durdurulduğunu söyledi.

   Bayram, zanlının aracında yapılan aramada naylona sarılı 30 gram hintkeneviri bulunduğunu ifade etti. Polis, akabinde çevreden yapılan soruşturmada zanlının civardaki bir yarım inşaata girip çıktığının tespit edildiğini belirtti. Polis, narkotik detektör köpeği ile söz konusu inşaatta arama yapıldığını, ikinci katta 90 gram daha hintkeneviri uyuşturucu madde bulduklarını ifade etti. Zanlının tutuklanarak hakkında soruşturma başlatıldığını kaydeden polis, uyuşturucu maddeyi nereden ve kimden temin ettiğinin soruşturulacağını açıkladı.

banner134
   Polis, uyuşturucu maddelerin analize gönderildiğini, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
   Mahkemede söz alan zanlı ise uyuşturucu bağımlısı olduğunu, aracında bulunan uyuşturucuyu kabul ettiğini ancak inşaattaki uyuşturucunun kendisine ait olmadığını, ayrıca sağlık durumunun kötü olduğunu belirterek, doktora gitmek istediğini söyledi.
   Mahkeme talep edilen 7 gün yerine 3 gün tutukluluk emri verirken zanlının doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

(KamalıHaber)

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75