Uyuşturucuyu kimden aldığını itiraf etti

banner37

Gönyeli’de 2 gram hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile yakalanan gencin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

Uyuşturucuyu kimden aldığını itiraf etti
banner87

Emine UYSAL

Gönyeli’de 2 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile yakalanan gencin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

Polis, zanlının itiraf içerikli gönüllü ifade verip, uyuşturucuyu kimden aldığını söylediğini belirtti.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı M. S. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Özder, 6 Haziran tarihinde polise gelen bir ihbar üzerine Gönyeli’de bir apartmanda yapılan aramada zanlı M. S.’nin pantolonun sağ ön cebinde ayrı ayrı kağıtlara sarılı 2 gram Hintkeneviri uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi.

Zanlının üzerinde bulunan uyuşturucunun emare olarak alındığını belirten memur Özder, zanlının polise verdiği itiraf içerikli gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğini ve konu maddeyi kimden aldığını itiraf ettiğini kaydetti.

Özder, aranan bir şahıs olduğunu söyleyerek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 4 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için talebi onayladı.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER