banner6

Uyuşturucuyu mop kovasında sakladılar

banner37

Gazimağusa’da satışa hazır paketlerde toplam 14 gram hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirildi. Polis, iki genç aleyhine, mahkemeden, tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri temin etti

Uyuşturucuyu mop kovasında sakladılar
banner99

Sedef BOŞNAK

banner134

Gazimağusa’da, narkotik polisi aldığı ihbar doğrultusunda, iki gencin kalmakta olduğu bir apartman dairesine düzenlediği baskında, satışa hazır paketlerde toplam 14 gram hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdi.

Polis, büyük bir şans eseri, konu maddeler piyasaya sürülmeden ele geçirdi ve meseleyle ilgili Türkiye uyruklu Erendal Özer ile İbrahim Baran’ı tutuklayarak mahkemeye çıkarttı.

Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, polise gönüllü ifade verip suçlarını kabul eden biri üniversite öğrencisi iki genç aleyhine, tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.

Polis evde yaptığı aramada, mutfaktaki buzdolabı üzerindeki metal tepside 2, balkondaki mop kovası içerisindeki siyah renk poşet içerisinde ise 19 ayrı kareli kâğıda sarılı toplam 12 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak emare aldı.

Nijeryalı birisinden aldık”

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili bilgi vermesi için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hasan Derman, aldıkları bir bilgi ışığında, 20 Kasım 2017’de, zanlıların kalmakta olduğu apartman dairesinde, mahkemeden temin ettikleri arama emri ışığında, 14.55 ile 15.25 saatleri arasında arama yaptıklarını söyledi.

Hasan Derman, konu ikametgâhta yapılan aramada, mutfaktaki buzdolabı üzerindeki metal tepsi içerisinde 2, yatak odası balkonundaki mop kovası içerisindeki siyah renk poşet içerisinde ise 19 ayrı kareli kağıda sarılı toplam 12 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak emare aldığını anlattı.

Oturma odasındaki ayakkabı dolabında ise sayfaları koparılmış kareli defteri de bulup zapt ettiğinden söz eden tanık polis, zanlıların polise gönüllü ifade vererek, konu suçu birlikte işlediklerini ifade etti.

Tanık polis,  konu maddeyi, ismini bilmedikleri Nijerya uyruklu bir şahıstan bin 600 TL karşılığında aldıklarını beyan ettiğine dikkat çektikten sonra, zanlıların beyanlarını araştırmak ve yeni başladığı soruşturmasını tamamlayabilmek için mahkemeden süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren nöbetçi yargıç, polise, tahkikatını neticelendirmesi için fırsat tanıdı ve zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 09:36
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104