Uyuşturucuyu satan da alan da yakalandı

banner37

Tasarrufunda uyuşturucu madde bulunan Ramazan Bakar’ın ifadesi doğrultusunda, uyuşturucuyu kendisine satan Seyhun Can da tutuklandı

Uyuşturucuyu satan  da alan da yakalandı
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

   Güzelyurt’ta şüpheli hareket nedeniyle polisin dikkatini çeken zanlı Ramazan Bakar’ın tasarrufunda 2 gram ağırlığında uyuşturucu madde bulundu. Polisin meseleyle ilgili yaptığı ileri soruşturmada ise, zanlı Ramazan Bakar’ın uyuşturucu maddeyi zanlı Seyhun Can’dan aldığı tespit edildi.

   Gözaltına alınan iki zanlı dün Lefkoşa’da mahkeme huzuruna çıkarıldı ve haklarında 3’er günlük tutukluluk emri alındı.

   Polis, zanlı Seyhun Can’ın 5 gram olarak satın aldığı uyuşturucu maddenin bir kısmını içtiğini, diğer kısmını da sattığını itiraf ettiğini belirterek meseleyle ilgili aranan başka şahıslar da olduğunu söyledi.

banner134
   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görev yapan Mehmet Sevinç yeminli şahadet vererek, olguları aktardı.

   Sevinç, 12 Eylül 2020 tarihinde, Güzelyurt’ta zanlı Ramazan Bakar’ın şüpheli tavırlar sergilemesi sonucu, polis tarafından üzerinde arama yapıldığını ve tasarrufunda yaklaşık 2 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin tespit edildiğini söyledi.

   Zanlı Ramazan Bakar’ın söz konusu uyuşturucu maddeyi zanlı Seyhun Can’dan temin ettiğinin tespit edildiğini ifade eden Sevinç, Seyhun Can’ın ikametgahında da arama yapıldığını ve 2 adet ucu yanık uyuşturucu madde içerdiğine inanılan sigaranın bulunduğunu belirtti.

   Polis, zanlı Seyhun Can’ın verdiği gönüllü ifadesinde uyuşturucu maddeyi, 10 Eylül 2020 tarihinde yaklaşık 5 gram olarak başka bir şahıstan temin ettiğini, bir kısmını satıp, bir kısmını da içtiğini itiraf ettiğini söyledi.

   Polis, zanlıların verdiği gönüllü ifadelerin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, aranması gereken başka şahısların söz konusu olduğunu ve laboratuvara gönderilen emarelerin sonuçlarının beklendiğini belirterek soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75