banner6

Uyuşturucuyu satan halen bulunamadı

banner37

İçerisinde uyuşturucu bulunan sigarayı içtikten sonra arabanın içinde kendinden geçen genç ile arkadaşının tutukluluk süresi uzatıldı

Uyuşturucuyu satan halen bulunamadı
banner150 banner151 banner143

Elmas TOKAY

Lefkoşa-Girne anayolunda geçtiğimiz akşam, devriye yapan polis ekipleri tarafından araç içerisinde baygın bulunan ve uyuşturucu aldığı belirtilen Ahmet Oğuz ve aynı araçta bulunan arkadaşı Hakan Alır ile ilgili soruşturma devam ediyor.

Hakan Alır’ın, Oğuz’la birlikte bonzaili sigara içtikleri itirafının ardından hemen ambulans çağıran polis ekibi soruşturma başlatmıştı. Oğuz ve Alır dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve haklarında 4 gün daha tutukluluk emri alındı.

Hakan Alır’ın “Lefkoşa’da tanımadığımız birinden 40 TL karşılığında aldığımız bonzaiyi birlikte içtik” dediği, uyuşturucu satıcısının ise halen bulunamadığı belirtildi.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Mustafa Zor’u tanık olarak dinletti.

Zor, zanlılar Ahmet Oğuz ve Hakan Alır’la ilgili soruşturmanın devam ettiğini kaydetti. Alınması gereken ifadeler olduğuna dikkat çeken Zor, zanlıların bu aşamada soruşturmanın selameti açısından 4 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Talep edilen tutukluluğa itiraz edilmemesinin ardından, meselenin ciddiyetine dikkat çeken Yargıç Mesut Mesutoğlu, tahkikatın selameti için zanlıların 4 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2017, 10:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110