Uyuşturucuyu satan kişi aranıyor

banner37

Ülkemizde üniversite eğitimi alan zanlı Kennedy Chukukwi Uwalaka’nın ikametgahında az miktarda uyuşturucu madde bulundu

Uyuşturucuyu satan kişi aranıyor
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemizde üniversite eğitimi alan zanlı Kennedy Chukukwi Uwalaka’nın ikametgahında mahkeme emriyle yapılan aramada, yatak odasındaki elbise dolabında bir gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulundu.

“Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 02.03.2020 tarihinde zanlı Kennedy Chukukwi Uwalaka’nın ikametgahında mahkeme emriyle yapılan aramada, yatak odasındaki elbise dolabında bir gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını kaydetti.

Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve konu maddeyi, Lefkoşa’da aranan bir şahıstan bir gram ağırlığında uyuşturucuyu 100 TL karşılığında satın aldığını itiraf ettiğini belirtti.

Sevinç, ifadenin teyit ve tekzibinin yanı sıra, aranan bir şahıs olduğuna vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75