banner6

Uyuşturucuyu satmak için aldığını itiraf etti

banner37

Tasarrufunda satışa hazır paketler halinde toplamda 32 gram Hintkeneviri bulunan A.H.’nin tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı:

Uyuşturucuyu satmak  için aldığını itiraf etti
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da bir üniversite kampüsü içerisindeki yurdun yanında tasarrufundaki satışa hazır şekilde paketlenmiş olarak toplamda 32 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu bulunan A.H.’nin tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı. A.H.’yi dün ek tutukluluk duruşmasına çıkaran polis, zanlının uyuşturucuyu satmak için aldığını itiraf ettiğini belirtti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Savcı Hüseyin Eser’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Özdesoy, zanlının, 15 Ocak’ta saat 19.30’da, Gazimağusa’da bir üniversite kampüsü içerisinde öğrenci yurdu yakınındaki kaldırım üzerinde tespit edilip, kısa süren bir kovalamaca sonucu alıkonulduğunu anlattı.

Polisleri görmesi üzerine kaçan ve kaçarken cebinde üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olan hassas teraziyi çöpe, naylona sarılı 20 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyi ise ağacın altına attığını söyledi.

Alıkoyduğu zanlının polise gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini kaydeden tanık polis, zanlının beyanı üzerine kaçarken attığı turuncu naylona sarılı 7 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyi de bulup emare zapt ettiğini kaydetti.

Zanlının evinde yaptığı aramada ise ayrı ayrı 4 naylon poşete sarılı yaklaşık 15 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak zapt ettiğini kaydeden tanık polis, zanlıyı savunan avukatın bir sorusu üzerine, “zanlı konu maddeleri, tutuklanmasından bir gün önce para karşılığında bir satıcıdan satmak için aldı. Bu yönde beyanı var” cevabını verdi.

Özdesoy, konu maddeyi zanlıya satan şahsı aradıklarını belirtti ve mahkemeden süre talep etti.

Tanık polis, ayrıca, zapt ettiği emareleri Devlet Kimya Labaratuvarı’na ve Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini belirterek, çıkacak sonucun tahkikatına yön vereceğini anlattı.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç henüz tamamlanamayan tahkikatın selameti için, zanlının tutukluluk süresini 5 gün uzattı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110