Uyuşturucuyu temin edene 9 ay, tasarruf edenlere 3’er ay hapislik

banner37

Edremit’te bir evde uyuşturucu partisi yaptıkları sırada yakalanan İsrail uyruklu zanlılar Shay Lariah, Baaz Salim Yehezkel ve Sharon Cohen yargılandı

banner87
Uyuşturucuyu temin edene 9 ay, tasarruf edenlere 3’er ay hapislik
banner99

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, ülkemize turist olarak gelen ve Girne’ye bağlı Edremit’te bir eve düzenlenen operasyonda uyuşturucu partisi yaptıkları sırada yakalanan İsrail uyruklu zanlılar Shay Lariah, Baaz Salim Yehezkel ve Sharon Cohen hakkındaki kararını dün açıkladı.

Mahkeme uyuşturucu temin eden Shay Lariah’ı 9 ay, uyuşturucuyu tasarruf eden Baaz Salim Yehezkel ve Sharon Cohen’i ise 3’er ay hapse mahkum etti.

Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad, 4 Eylül 2019 tarihinde saat 20.00 sıralarında Edremit’te, Shay Lariah, Baaz Salim Yehezkel, Sharon Cohen’in birlikte kaldığı evde arama yapıldığını belirterek 1 gram ketamin, 7 gram kokain ile 10 adet uyuşturucu hap ve 3 gram metamfetamin türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini söyledi.

Uyuşturucu suçlarının yaygınlaştığını, toplum ve kamu sağlığı için tehlike oluşturduğunu ifade eden Yargıç Kürşad, bu tür suçları işleyenlere caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğine değindi.

Yargıç Kürşad, sanık Shay Lariah’ın uyuşturucuyu temin eden kişi olduğunu, diğer iki sanığın da tasarruf ettiğini belirtti.  Kürşad, sanıklardan Shay Lariah’e 9 ay, Baaz Salim Yehezkel’e 3 ay ve Sharon Cohen’e 3 ay hapis cezası verdiğini açıkladı.

(Kamalı Haber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108